בשעה 14:30 צפויה להיערך מסיבת עיתונאים בלשכת שר האוצר בירושלים, בה ישתתפו שר האוצר, משה כחלון ויו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אשר יציגו את פרטי ההסכם • השביתה הגדולה תוכננה להתחיל ביום רביעי ולהיות "הקשה ביותר שידעה המדינה"

ברגע האחרון בוטל איום השביתה הכללית במשק, לאחר שבתום מרתון דיונים בן כמה ימים הגיעו נציגי משרד האוצר ונציגי ההסתדרות להסכם בנוגע להעסקתם הישירה של 200,000  עובדי הקבלן המועסקים בשירות הציבורי.

בשעה 14:30 צפויה להיערך מסיבת עיתונאים בלשכת שר האוצר בירושלים, בה ישתתפו שר האוצר, משה כחלון ויו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אשר יציגו את פרטי ההסכם.

ההסתדרות טוענת במשך תקופה ארוכה כי באוצר לא מעוניינים לפתור את הבעיה ומעדיפים להמשיך להעסיק את מאות אלפי עובדי הדחק בדרך הקלה והנוחה, השוללת מהם זכויות תעסוקתיות מינימליות ומנצלת אותם בעבור שכר מינימום. השביתה הגדולה תוכננה להתחיל ביום רביעי ולהקיף את כל תחומי החיים במדינה.

קרא עוד:
[postim]

לפני פחות משבועיים הזהיר יו"ר ההסתדרות כי השביתה שתוכננה תהיה “הקשה ביותר” בתולדות מדינת ישראל. “זו תהיה השביתה הכי קשה שידעה ישראל, עם כל הוועדים, עם כל הארגונים – עד שייכנס לראש של מקבלי ההחלטות שאי-אפשר לזלזל בבני אדם, והם לא שקופים”, אמר ניסנקורן.

ההסתדרות הציגה שורה של דרישות, כשהעיקרית שבהן היא להעביר להעסקה ישירה את עובדי השמירה והניקיון המועסקים בשירות המדינה כעובדי קבלן שאופי עבודתם אינו מחייב את העסקתם בשיטה זו. מדובר בעובדי ניקיון ובמאבטחים במבני ממשל, כמו גם בעובדים סוציאליים מטעם משרד הרווחה וכדומה. בנוסף, דרשו בהסתדרות הענקת תוספות שכר של בין 5%-7% לכלל עובדי המגזר הציבורי.

(צילום: יונתן זינדל – פלאש 90)