היועץ המשפטי לממשלה הורה על חקירה פלילית בפרשת מעונות ראש הממשלה

החקירה תקיף את פרשות הבקבוקים, רהיטי הגן והחשמלאי • לדברי גורמים בכירים במשטרה, בשלב זה אין כוונה לחקור את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת רעייתו, והחקירה תתמקד באדמיניסטרציה של המעונות

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

כמעט חצי שנה לאחר סדרת החשיפות והתחקירים שהרעידו את המערכת הפוליטית, אודות מעשי שחיתות, שימוש בכספי ציבור לצרכים אישיים והתנהלות בלתי תקינה בהוצאות הכספיות במעונות ראש הממשלה – הורה היום היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, על פתיחת חקירה פלילית נגד האחראים על ההתנהלות ובראשם סמנכ"ל משרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף.

בהחלטתו, מאמץ היועץ המשפטי לממשלה את המלצת פרקליט המדינה וראש האגף לחקירות ולמודיעין במשטרת ישראל, אשר בדקו בחודשים האחרונים את שלל החומרים שנאספו והגיעו למסקנה כי יש עילה לחקירה פלילית.

החקירה, אשר תקיף את פרשות הבקבוקים, רהיטי הגן והחשמלאי, תנוהל ביחידה הארצית לחקירות הונאה המסונפת ליחידת להב 433 (היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן), והיא תלווה על ידי פרקליטות מחוז ירושלים.

לדברי גורמים בכירים במשטרה, בשלב זה אין כוונה לחקור את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת רעייתו, והחקירה תתמקד באדמיניסטרציה של המעונות. וינשטיין צפוי להמליץ על השעייתו של הסמנכ"ל סיידוף, אשר צפוי להיחקר בקרוב תחת אזהרה.

קרא עוד:
[postim]

גם החשמלאי אבי פחימה, שעל פי הרישומים ביצע עבודות במעון בקיסריה ביום הכיפורים, ייחקר ככל הנראה בחשד לקבלת כספים על עבודות שכלל לא ביצע.

.עזרא סיידוף, סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד רה"מ (פלאש 90)

לפני כחמישה חודשים, חודש בדיוק לפני הבחירות לכנסת ה-20, פרסם מבקר המדינה, השופט בדיומוס יוסף שפירא, דו"ח מטריד על ההוצאות הכספיות במעונות ראש הממשלה. "הוצאות הכלכלה של ראש הממשלה, משפחתו ואורחיו במעון הרשמי בירושלים בין 2010-2012 לא עלו בקנה אחד עם עקרונות היסוד של מידתיות, סבירות, חיסכון ויעילות", כתב המבקר.

לדברי השופט שפירא, ניתן היה לצפות מנבחר ציבור כה בכיר "לגלות יתר רגישות ציבורית ולהקפיד לפעול במהלך כל שנות כהונתו לפי עקרונות של התנהלות ציבורית ראויה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן