ה'מועצת' מזהירה את נתניהו: יהדות התורה לא תתמוך בתקציב אם לא יעמוד בהבטחותיו

נתניהו הודיע בימים האחרונים לראשי יהדות התורה וש"ס כי לא תינתן השלמה רטרואקטיבית לקצבאות מיום כינון הממשלה, כפי שסוכם מראש • מועצת גדולי התורה הורתה להנהגת 'אגודת ישראל' להפסיק כל מו"מ בנושא ולהציב אולטימטום ברור ואיום להפלת הממשלה

"אם תפר ההבטחה שנכתבה ונחתמה בהסכם הקואליציוני, להעלות את קצבאות הילדים רטרואקטיבית מיום הקמת הממשלה החדשה, נצביע בכנסת נגד תקציב המדינה", כך הודיע היום סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר ההחלטה שהתקבלה בכינוס מועצת גדולי התורה.

חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, התכנסו היום לישיבה דחופה בבית הוועד הפועל של אגודת ישראל, ברחוב שומר הכותל בירושלים, על פי בקשתו של כ"ק מרן האדמו"ר מגור שליט"א, בשל כוונתם של ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר משה כחלון לפגוע בהעלאה המתוכננת בקצבאות הילדים, חרף העודפים בתקציב.

נתניהו הודיע בימים האחרונים לראשי יהדות התורה וש"ס כי קצבאות הילדים אמנם יועלו לרמה בה היו לפני הקיצוץ ב-2013, אולם לא תינתן השלמה רטרואקטיבית לקצבאות מיום כינון הממשלה, כפי שסוכם מראש. משא ומתן שקיימו ליצמן, שר הכלכלה אריה דרעי ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני עם אנשי ראש הממשלה והאוצר, נתקל לפי שעה במבוי סתום.

קרא עוד:
[postim]

על פי החלטת גדולי הדור, מעתה לא יתקיים כל משא ומתן בעניין הקצבאות, וההחלטה מונחת לפתחם של נתניהו וכחלון, אשר רק אם יעמדו בסיכומים – יצביעו ח"כי יהדות התורה בעד התקציב.

מדובר באולטימטום מוצהר אשר משמעויותיו הפוליטיות הן שתיים: האחת – שללא השלמת הקצבאות תיפול הממשלה, והשנייה – שלא יינקטו כל צעדים אחרים נגד הממשלה עד להצבעה הראשונה על התקציב, שתתקיים בעוד כחודש וחצי.

מרנן האדמו"רים שליט"א החליטו גם לתמוך במועמדותו של ח"כ ישראל אייכלר כנציג הקואליציה לוועדה למינוי דיינים, למרות התנגדותה הנחרצת של הנהגת דגל התורה, הדורשת את התפקיד עבור ח"כ גפני.

באגודת ישראל הבהירו כי אם יתמודד גפני בניגוד לדעתם, לא תתמוך המפלגה ב'חוק הנורבגי', אשר תכליתו להחזיר לכנסת את ח"כ לשעבר יעקב אשר, במקום אחד מסגני השרים של אגודת ישראל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *