גפני לבכירי המשק: "אין צורך בקיצוצים דרמטיים ובפגיעה בהסכם הקואליציוני"

יו"ר ועדת הכספים נועד בימים האחרונים עם הנגידה פלוג, עם ראש אגף התקציבים באוצר ועם כלכלנים בכירים נוספים • לדבריו, "המשק יציב, ברוך השם - האבטלה נמוכה וגביית המסים בעלייה" • גפני הוסיף כי על הממשלה להפנות את עיקר מאמציה לסיוע לתעשייה ולהעדפה מתקנת של חרדים בשוק העבודה

בסדרת ישיבות שמקיים בימים אלו יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ח"כ הרב משה גפני עם בכירי וראשי המשק והכלכלה בישראל, במסגרת הדיונים על תקציב המדינה לשנים הקרובות, אומר ח"כ גפני כי המצב הכלכלי בישראל יציב, אין צורך בקיצוצים דרמטיים, ובוודאי שלא להפר הסכמים קואליציוניים.

ח"כ גפני נועד בימים האחרונים עם נגידת בנק ישראל, פרופסור קרנית פלוג, ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי וכלכלנים בכירים במשק, כאשר הדיונים על תקציב המדינה נמשכים לקראת אישורו בחודשים הקרובים בוועדת הכספים ובמליאת הכנסת.

"המשק יציב, ברוך השם – האבטלה נמוכה וגביית המסים בעלייה", אמר גפני. "על הממשלה לפעול במספר אפיקים ובהם סיוע לתעשייה המקומית ולמנוע העברת מפעלים מהארץ לחו"ל, למצוא פתרונות להקלת הבירוקרטיה על המפעלים ולפעול להעדפה מתקנת לחרדים בשוק העבודה, בכך שאלו החפצים בכך יוכלו למצוא עבודה בקלות".

קרא עוד:
[postim]

דבריו של גפני באים על רקע הודעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בימים האחרונים לראשי יהדות התורה וש”ס, כי הוא אינו מתכוון לעמוד במלוא ההתחייבויות הכספיות שהוסכמו במו"מ הקואליציוני.

נתניהו אמר לנציגים החרדים כי קצבאות הילדים אמנם יועלו לרמה בה היו לפני הקיצוץ ב-2013, אולם לא תינתן השלמה רטרואקטיבית לקצבאות מיום כינון הממשלה, כפי שסוכם מראש. משא ומתן שקיימו גפני, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ושר הכלכלה אריה דרעי עם אנשי ראש הממשלה והאוצר, נתקל לפי שעה במבוי סתום.

אתמול הציבה מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל אולטימטום בפני ראש הממשלה, לפיו אם ההבטחות יופרו, תצביע סיעת יהדות התורה נגד תקציב המדינה, אשר צפוי לבוא בעוד כחודש וחצי להצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. על פי החלטת גדולי הדור, מעתה לא יתקיים כל משא ומתן בעניין הקצבאות, וההחלטה מונחת לפתחם של נתניהו וכחלון, אשר רק אם יעמדו בסיכומים – יצביעו ח”כי יהדות התורה בעד התקציב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *