בעובדה שגם היום אחר הצהריים ניזוקה הרכבת, כתוצאה מהשלכת אבנים באזור שער שכם, אין כל חדש, אולם העיון במצלמות האבטחה של מערכת 'מבט 2000', הכה בתדהמה גם את השוטרים הוותיקים בבירה • השניים נלכדו והועברו לחקירה

תופעת השלכת האבנים לעבר הרכבת הקלה בירושלים, הפכה כבר להרגל של קבע הן מצד הערבים המיידים והן מצד המשטרה המנסה ללא הועיל לבלום אותם ואף הנהלת הרכבת הקלה, הנדרשת להתמודד עם הנזקים הנגרמים על בסיס יומיומי ולפעמים אף מספר פעמים ביממה.

בעובדה שגם היום אחר הצהריים ניזוקה הרכבת, כתוצאה מהשלכת אבנים באזור שער שכם, אין כל חדש, אולם העיון במצלמות האבטחה של מערכת 'מבט 2000', הכה בתדהמה גם את השוטרים הוותיקים בבירה: בתיעוד נראו בבירור שני הערבים משליכי האבנים – אחד מהם נכה בכיסא גלגלים והשני קטין שסייע לו. כוח של משטרה ומשמר הגבול שהוזנק למקום לכד את המיידים.

קרא עוד:
[postim]

גודל האבסורד התגלה רק כשנעצרו השניים, והתברר כי כיסא הגלגלים שימש כארגז תחמושת, בו הוסתרו אבנים רבות נוספות. כך שהנכה – שלא יכול היה לזרוק את האבנים, והקטין – שלא היה באפשרותו לסחוב כמות כה גדולה לבדו, חברו להם יחדיו לשם ביצוע העבירה. שני הטרוריסטים הועברו לחקירה במשטרה.

יודעי ספר ציטטו את דברי המדרש רבה בפרשת ויקרא: "למה הדבר דומה: למלך בשר ודם, שהיה לו פרדס נאה, והיה בו בכורות נאות, והושיב בו שני שומרים, אחד חיגר ואחד סומא. אמר לו חיגר לסומא: 'בכורות נאות אני רואה בפרדס. בוא והרכיבני ונביאם לאכלם'. רכב חיגר על גבי סומא, והביאום ואכלום. לימים בא בעל פרדס. אמר להן: 'בכורות נאות היכן הן?' אמר לו חיגר: 'כלום יש לי רגלים להלך בהן?!' אמר לו סומא: 'כלום יש לי עיניים לראות?!' מה עשה? הרכיב חיגר על גבי סומא ודן אותם כאחד"…

(צילום ארכיון: חדשות 0404)