ירידה דרמטית בוונדליזם: "החודש השקט בהר הזיתים חייב להישמר לצמיתות"

סגירת כביש גישה לכפרים ערבים יחד עם תוספת שוטרי מג"ב, הביאו לחודש ללא ונדליזם • בוועד מברכים גם על החוק להחמרת הענישה על מיידי אבנים, שעבר השבוע בכנסת

ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים מסכמים בסיפוק את החודש האחרון בירושלים שהיה אחד מהשקטים בתקופה האחרונה בהר הזיתים.

לדברי אברהם לובינסקי, יו"ר הוועד סגירת כביש העובר דרך הר הזיתים (שנקרא 'דרך הלוויות') ואשר היה בשימוש התושבים המקומיים ככביש קיצור לכפרים ערבים שכנים, תרמה רבה לפיחות באלימות. הצבת כוח משמעותי של משמר גבול גם עשתה שינוי גדול במצב.

"הכרחי כי הצעדים שננקטו בחודש האחרון יישמרו באופן קבוע", אמר לובינסקי. הוא אמר כי השיפורים הקודמים בביטחון היו קצרי ימים והחודש של השקט הנוכחי ראוי לציון באופן מיוחד מפני שהוא חל בתקפות הרמדאןבו בדרך כלל נרשמת עלייה באלימות. לפני החודש השקט, כ-90 קברות חוללו, 50 מהם בחלקת אפגניסטן.

בפגישות שקיימו ראשי הוועד עם בכירים בממשלה בחודש שעבר, הובטחו בניית הגידור וקירות חדשים סביב החלק המזרחי של בית הקברות הכולל את חלקות אפגניסטן, תימן, פולין וגור בבית הקברות.

קרא עוד:
[postim]

ניצב-משנה חיים שמואלי, מפקד מרחב קדם במשטרת ישראל, אמר כי "המטרה שלנו היא לשמור על כל מי שאינו שייך על הר הזיתים – מחוץ להר". שמואלי סגר את הכביש במה שהוא כינה "צעד ראשון" באבטחת בית הקברות והיה גאה במיוחד בהסדרים שנעשו תחת פיקוחו, להגן על כ-20,000 האנשים שהגיעו לאחרונה להר הזיתים, לציון יום פטירתו של האור החיים הקדוש. יום ההילולא עבר ללא אירועים אלימים, בניגוד לשנים קודמות, כאשר אוטובוסים ומבקרים נרגמו באבנים.

יו"ר הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים, אברהם לובינסקי, אומר כי הוא מקווה שהממשלה החדשה תטפל אחת ולתמיד בבעיית הביטחון של הר הזיתים והגישות אליו.

הוועד שיבח את החוק שעבר השבוע לפיו תוחמר הענישה על מיידי אבנים – דבר אשר צפוי ליצור הרתעה חזקה יותר גם על מיידי האבנים על הפוקדים את הר הזיתים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן