לראשונה מזה שנה: המנהל האזרחי יאשר בנייה חדשה בגבעת-זאב

כמעט 900 יח"ד יאושרו היום לבנייה ביו"ש, בהן 381 בשכונה החרדית 'אגן האיילות' שבגבעת זאב החדשה, לאחר תקופה ממושכת בה הוקפאה הבנייה • בתקופה האחרונה גובר הלחץ של המתנחלים כלפי הממשלה לשנות את מדיניות ההקפאה הלא-רשמית

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • ככל אשר יורוך: עם ישראל נענה לקריאתו של הרב יעקב הלל שליט"א

  תוכן מקודם

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

'ההקפאה השקטה' נמסה: מועצת התכנון במנהל האזרחי צפויה לאשר היום את בנייתם של כמעט 900 יחידות דיור חדשות מעבר לקו הירוק, ביניהן כמעט 400 יח"ד בשכונה החרדית 'אגן האיילות' ביישוב גבעת זאב הסמוך לירושלים.

לאחר יותר משנה בה לא אושרה אפילו יחידת דיור אחת ביהודה ושומרון, יאושרו היום 320 דירות חדשות בבית אל, 112 יח"ד במעלה אדומים ו-381 יח"ד בגבעת זאב, לצד עשרות דירות נוספות בהתנחלויות שונות. בסך הכול מדובר ב-886 יחידות דיור חדשות, בנוסף ל'הלבנת' 179 דירות שנבנו ללא אישור ביישובים שונים.

בתקופה האחרונה גובר מאוד הזעם בקרב ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון בשל הקפאת הבנייה, אשר גם אם מעולם לא הוכרזה רשמית, היא קיימת בשטח. שלשום שלחו שניים מראשי מועצת יש"ע מכתב חריף לחברי הכנסת ושרי הליכוד, בו הם מוחים על ההקפאה דה-פקטו.

קרא עוד:
[postim]

"בעת האחרונה עוברת על ההתיישבות תקופה קשה. בהוראת ראש הממשלה נעצרו כל הליכי התכנון ומכרזי הבנייה. מהלך זה הוא חנק להתיישבות, כפי שכתב על כך בעבר בנימין נתניהו בספרו", כתבו יו"ר מועצת יש"ע, אבי רואה וראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון.

"אנו חשים שמדיניותו מקפלת את דגל ההתיישבות ומהדקת את טבעת החנק על כל יישובי יהודה ושומרון ושכונות ירושלים שמעבר לקו הירוק", נאמר במכתב. "ערב הבחירות הקשבנו לראש הממשלה שעמד על הבמה וקרא לתמוך בליכוד בראשותו ואמר שהתכנית של הליכוד היא לבנות את ארץ ישראל. האם עצירת הליכי התכנון ביהודה ושומרון הם התכנית לבנות את ארץ ישראל? האם חנק ההתיישבות הוא אהבת ארץ ישראל?".

."חנק ההתיישבות". אבי רואה, יו"ר מועצת יש"ע (פלאש 90)

השניים קראו לחברי הליכוד "להיות המשענת האמתית שלנו בממשלה הנוכחית ולדרוש מראש הממשלה לקיים את הבטחתו להפסיק את ההקפאה התכנונית השקטה בהתיישבות, לקדם את הבנייה ולאשר תכניות", לדבריהם, יש "להסיר את טבעת החנק התכנונית. העם בחר ימין – ויש לדאוג שגם המדיניות בשטח תהיה ימנית".

גם מכיוון נציגי 'תקומה' בקואליציה – שר החקלאות אורי אריאל וח"כ בצלאל סמוטריץ' – נשמעו מילים קשות נגד ראש הממשלה בשל ההקפאה. בכנס שקיימה 'מועצת האיחוד הלאומי', הציע סמוטריץ' להתחיל בצעדי מרד בתוך הקואליציה ולהיעדר מהצבעות חשובות, אם המדיניות לא תשתנה. "מי שלא בונה ביהודה ושומרון מקדם מדינת טרור. מי שאין לו אומץ לבנות ביהודה ושומרון ובירושלים, חותר תחת הרעיון הציוני", התקיף ח"כ סמוטריץ'.

(צילום התמונה הראשית (ארכיון): יוסי זמיר – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו