לומדי בית המדרש סיפרו כי בחודש האחרון נרשמו שלושה מקרים של השחתה או התנכלות לבית המדרש. במקרה קודם הושלך ספר תורה אל חדר השירותים במקום, רח"ל • ראשי הישיבה, המיועדת לחוזרים בתשובה: "דווקא היום, ערב תשעה באב, בו נחרב בית המקדש, עלינו להתחזק באהבת ישראל ולהרבות כבוד שמים"

כאב עצום: דווקא בימים בהם נחרב בית מקדשנו ותפארתנו ועלה באש, ההיסטוריה חוזרת על עצמה בזעיר אנפין. בישיבה לחוזרים בתשובה 'פתחי עולם' שברחוב המלך ג'ורג' בירושלים, שרפו הלילה אלמונים את פרוכת ארון הקודש וחיללו את הארון בציור צלב קרס – סֵמֶל הַקִּנְאָה הַמַּקְנֶה.

צוות חקירות, בפיקודו של רמ"ד חקירות בכבאות והצלה ירושלים, טפסר משנה שמואל תורג׳מן, נקרא למקום בעקבות דיווח של מתפללים שגילו עם שחר נזק לארון הקודש ופרוכת שרופה. מחקירה ראשונית עלה כי השריפה, שכובתה מאליה ללא התערבות אקטיבית, נבעה מהצתה מכוונת.

על ארון הקודש נתגלו כאמור גם כתובות נאצה ורישומים אנטישמיים. ממצאי החקירה הועברו לידי משטרת ישראל, להמשך חקירה.

מסוכנות הידיעות "תצפית" נמסר כי לומדי בית המדרש סיפרו כי בחודש האחרון נרשמו שלושה מקרים של השחתה או התנכלות לבית המדרש. הלומדים הוסיפו כי במקרה קודם הושלך ספר תורה אל חדר השירותים במקום.

קרא עוד:
[postim]

בישיבה אומרים כי "ישיבת פתחי עולם לחוזרים בתשובה בירושלים מקבלת ומחבקת כל אדם באשר הוא אדם, ודוגלת באהבת חינם. אין לנו אינדיקציה או חשד לגבי האדם שביצע את המעשה החמור של שריפת הפרוכת וצביעת סמל אנטישמי על ארון הקודש, והמשטרה חוקרת את המקרה. דווקא היום, ערב תשעה באב, בו נחרב בית המקדש, עלינו להתחזק באהבת ישראל ולהרבות כבוד שמים".

(צילומים: דוברות כבאות והצלה)

IMG-20150723-WA0013

IMG-20150723-WA0015