יו"ר ועדת הכספים הציג מספר הסתייגויות בפני נציגי האוצר, אשר אמורים לשוב בקרוב עם תשובות בנושא • על פי ההצעה החדשה, ההעלאה הרטרואקטיבית בקצבאות שתוכננה החל מיום הקמת הממשלה – תתבטל, ובתמורה תוקם תכנית חיסכון מיוחדת עבור הילדים

בכירי משרד האוצר נועדו בשעה האחרונה עם יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני בניסיון לקבל את הסכמתו לפשרה שהציעו במשרד האוצר  – בנושא קצבאות הילדים.

בישיבתם על הנושא, הציג בפניהם ח"כ גפני מספר הסתייגויות בנושא הפשרה של קופת החיסכון לילדים עד גיל 18, ואנשי האוצר אמורים לשוב עם תשובות בנושא.

כזכור, במשרד ראש הממשלה ובמשרד האוצר הודיעו לנציגי יהדות התורה לפני מספר שבועות, כי בשל סכומן הגבוה של ההתחייבויות הקואליציוניות, יידרש קיצוץ בהעלאה המתוכננת של קצבאות הילדים, העתידה להתרחש עם אישור התקציב.

לפני כשבוע התכנסה מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל לישיבה דחופה, בשל כוונתם של ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האוצר, משה כחלון, להפר את ההבטחות החתומות. ה'מועצת' דחתה מכל וכל את ההודעה והורתה לסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, להציב אולטימטום ברור בפני ראש הממשלה – עמוד בהבטחותיך או שנצביע נגד התקציב ונפרק את הממשלה.

קרא עוד:
[postim]

בימים האחרונים העבירו נציגי האוצר הצעה חדשה, לפיה הקצבאות יועלו כמתוכנן, אולם ההעלאה הרטרואקטיבית שתוכננה החל מיום הקמת הממשלה – תתבטל. בתמורה, תוקם קרן מיוחדת בה יופקדו סכומים משמעותיים לטובת הילדים, אשר בהגיעם לגיל 18 יוכלו להשתמש בהם עבור מטרות כמו לימודים, נישואין או הקמת עסק.

ההצעה החדשה התקבלה ברוח חיובית ב'יהדות התורה' והיא ממתינה כעת לאישורם של חברי מועצת גדולי התורה.

גם בלשכתו של ח"כ גפני ציינו כי טרם ברור אם יקבל את המתווה החדש שהציגו במשרד האוצר, אם כי מדובר בפשרה סבירה לאור המצב של קיצוץ צפוי במשרדי הממשלה, "מדובר בפשרה שמוצעת על ידי האוצר, ח"כ גפני בוחן את הנושא, הציג מספר הסתייגויות ענייניות. ביממה האחרונה הוא נועד בנושא גם עם חברי סיעתו, ובקרוב יחליט האם לתמוך בפשרה שהוצגה בפניו".

(צילום ארכיון: קובי גדעון – פלאש 90)