את הדברים אמר האלוף סמי תורג'מן בטקס חילופי מפקד עוצבת "אדום", בו מונה תא"ל רוני מילוא לתפקיד • המפקד הנכנס: "בצידו השני של הגבול חלו שינויים משמעותיים הדורשים מאיתנו להיות מוכנים ודרוכים לכל תרחיש או הידרדרות"

תת-אלוף רפי מילוא מונה אמש (ד') למפקד עוצבת "אדום", בטקס שנערך בהר יהורם שבשמורת הרי אילת במעמד מפקד פיקוד הדרום, אלוף שלמה (סמי) תורג'מן. תא"ל מילוא מחליף בתפקידו את תא"ל רועי אלקבץ, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות.

אלוף תורג'מן התייחס בדבריו לאירועים המשמעותיים שעברה האוגדה בשנתיים האחרונות. "התפיסה המבצעית הלכה והתחדדה והותאמה לאתגרי הגזרה, ארגוני הטרור הנמצאים בסיני הביאו למציאות חדשה ושונה בגבול המערבי של מדינת ישראל והאוגדה, בפיקוד רועי, הובילה את השינויים הנדרשים, נערכה אליהם וסיפקה ביטחון באיכות מרשימה", הוא הסביר.

תא"ל אלקבץ נזכר בתקופה בה קיבל את הפיקוד על האוגדה, וציין כי "בנקודה הזו קיבלתי את הפיקוד על האוגדה כאשר ברקע הולך ומתעצם איום הטרור מסיני בהובלת ארגון 'תומכי ירושלים' המוכר כיום בשמו החדש 'מחוז סיני של המדינה האסלאמית'". לדבריו, ארגון זה מתעצם ומאיים לפגוע באזרחי ישראל ובחיילי האוגדה ועלול לממש את איומיו בכל עת. "חובתנו להקדימו ולהכות בו לכשיתרחש בעוצמה ובנחישות", הוא הוסיף.

קרא עוד:
[postim]

בתפקידיו הקודמים שימש תא"ל מילוא כמפקד עוצבת "ברעם" וכמפקד הקומנדו הימי. "גזרת האוגדה עברה שינויים משמעותיים בשנים האחרונות, שינויים ששיפרו את יכולותיה של האוגדה להגן מהצד האחד ולהגיב בעוצמה במידה ונדרש מהצד השני", הוא אמר עם כניסתו לתפקיד. "בצידו השני של הגבול חלו שינויים משמעותיים הדורשים מאיתנו להיות מוכנים ודרוכים לכל תרחיש או הידרדרות, וזאת בכדי להמשיך להגן על יישובי הדרום ולשמור על השקט".

אילוסטרציה: אריאל חרמוני – פלאש 90