התגבור המשמעותי בתדירות הרכבת הקלה, שיזם משרד התחבורה, היה אמור לצאת היום לדרך, כשבמסגרתו תצא רכבת בכל 6 דקות בשעות העומס • אך מה שטוב לנוסעים, פחות מוצא חן בעיני הנהגים, הטוענים כי מדובר ב"סכנה בטיחותית"

בית הדין לעבודה בירושלים הורה לועד נהגי הרכבת הקלה לשוב מיד לעבודה סדירה ולהפעיל את כל הנסיעות כסדרן. שביתת הפתע פרצה הבוקר, לאחר שוועד נהגי סיטיפס החליטו בתיאום עם הסתדרות העובדים על שביתה גורפת שתימשך עד מחר, בה לא תופעל כלל הרכבת הקלה במהלך היום.

לטענת הנהגים, המחאה היא על רקע החלטת משרד התחבורה והנהלת הרכבת להגביר את תדירות הרכבות לאורך כל שעות היום. לדבריהם מדובר בסוגיה בטיחותית ועל כן היה על ההנהלה לתאם עמם את המהלך ולספק מענה לבעיות הבטיחות שנוצרו כתוצאה ממנו.

משרד התחבורה ינסה לפעול היום למזעור נזקי השביתה והשפעתה על הנוסעים. מסלול קווי האוטובוסים 20, 21, 24, ו-27, המגיעים עד לתחנות הרכבת הקלה, יוארך עד לתחנה המרכזית בעיר ואוטובוסים חד-מפרקיים יוחלפו באוטובוסים רבי-קיבולת, ככל הניתן. פקחים של משרד התחבורה ושל סיטיפס יכוונו את הנוסעים אל הקווים החלופיים.

קרא עוד:
[postim]

יש לציין, כי מדובר ביום הצפוי להיות עמוס מאוד בתחבורה הציבורית בירושלים. מלבד העובדה שמדובר ביום ראשון בשבוע, בו תמיד נרשם עומס בקווי התחבורה הציבורית בעיקר בשל החיילים השבים מחופשת השבת בבתיהם אל הבסיסים ברחבי הארץ, תקופת 'בין הזמנים' גם היא תורמת את חלקה, משום שירושלים מלאה בנופשים מכל הארץ המשתמשים רבות בתחבורה הציבורית.

סיטיפס: "בריונות מאוסה"

מחברת סיטיפס נמסר כי "זוהי התנהגות בריונית שנעשית מסיבות טקטיות בלבד ופוגעת משמעותית בשגרת החיים בעיר על גבו של הציבור". לדברי הנהלת החברה, "העיתוי אינו מיקרי. לטובת שיפור השירות לנוסעים, הוחלט בתיאום עם העירייה ומשרד התחבורה על שיפור תדירות הרכבות הקלות לאורך רוב שעות היום כך שבכל 6 דקות תגיע רכבת וזמני ההמתנה בתחנה יתקצרו. תכנית חשובה זו הייתה אמורה להתחיל היום את פעילותה.

"לצערנו, ועד הנהגים וההסתדרות מנצלים מועד זה באופן ציני, על גבם של הנוסעים תוך נקיטה בטקטיקה של השבתה ואיומים. לא יתכן שוועד הנהגים וההסתדרות יגרמו להשבתת עיר שלמה וייקחו כבני ערובה ציבור של 140,000 נוסעים ביום. לא יכול להיות שוועד הנהגים יהיה זה שיקבע בבריונות מאוסה איך ומתי הרכבת נוסעת".

(צילום ארכיון: הדס פרוש – פלאש 90)