"אני מאחל לך את כל הסבל והצער שבעולם"; "אחמד ריבלין, אתה מעורר בחילה" – אלו רק חלק מהגידופים שספג הנשיא בשל גינויו החריף את רצח התינוק הפלסטיני • ריבלין אמר ביום שישי כי "נראה שטיפלנו בתופעת הטרור היהודי ברפיון"

נשיא המדינה ראובן ריבלין כבר רגיל למתקפות נגדו מצד הימין הקיצוני, בשל הטפותיו לסובלנות, ומה שנראה כנטייה שמאלה מאז נכנס לתפקידו הנוכחי, אולם קריאתו לטפל בעשבים השוטים מימין אשר מבצעים פעולות טרור נגד ערבים, גרמה לו לספוג גל הסתה חסר תקדים בחומרתו.

לאחר התייעצות עם גורמי הביטחון האחראים על שלומו של הנשיא, הבוקר העבירו אנשי בית הנשיא לידי המשטרה תלונה, בעקבות איומים על חייו של ריבלין ולאחר שברשתות החברתיות הופצו תמונות שלו עם כאפייה ובתוספת שלל כיתובים פוגעניים ונאצות.

הסערה החלה לאחר תגובתו של ריבלין לפיגוע בליל שישי בכפר דומא, בו נשרף למוות תינוק פלסטיני והוריו ואחיו נפצעו קשה. הנשיא אמר לאחר האירוע כי "יותר משאני חש בושה, אני חש כאב. כאב על רציחתו  של תינוק קטן. כאב על שבני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש".

קרא עוד:
[postim]

ריבלין אמר עוד כי "לצערי הרב, עד עתה נראה שטיפלנו בתופעת הטרור היהודי ברפיון. אולי לא הפנמנו שמולנו ניצבת קבוצה אידיאולוגית, נחושה ומסוכנת שהציבה לה למטרה להרוס את הגשרים העדינים אותם אנו בונים בעמל רב. אני מאמין שככל שנבין שמולנו ניצבת סכנה מהותית למדינת ישראל נהיה נחושים יותר לעמוד מולה ולעקר אותה מהשורש".

בהודעה נוספת שפרסם כתב: "להבות פשטו בארצנו. להבות של אלימות, להבות של שנאה, להבות של אמונה שקרית, מסלפת ומעוותת. להבות המתירות שפיכות דמים בשם אהבת ארץ ישראל".

62062150100790490610no

בתגובה, זכה ריבלין למטר גידופים: "אתה מחבל בתוך הממשלה"; "לך תגור בעזה"; "אתה לא הנשיא שלי, אתה עוד אויב של היהדות!!!"; "אני מאחל לך את כל הסבל והצער שבעולם"; "אחמד ריבלין, אתה מעורר בחילה"; וכהנה וכהנה ביטויים שונים.

כאמור, לראשונה מאז נכנס לתפקידו, פנו אנשיו של ריבלין והגישו תלונה רשמית במשטרה, אשר תחקור את מפיצי ההסתה נגדו ותפעל לשמור על ביטחונו.

(צילום התמונה הראשית: מרים אלסטר – פלאש 90)