בעקבות ההסכמות על רגיעה ולאחר שלושה ימים שבהם נשארו בבתים, ישובו ילדי הדרום מחר ללימודים • עם זאת גם היום נמשך 'טפטוף' הרקטות והפצמ"רים מכיוון הרצועה • נשיא המדינה בביקור בדרום היום: "הרגיעה - צוהר לשלום"

לאחר שלושה ימים בהם נשארו התלמידים ביישובי הדרום בביתם תחת מטחי הרקטות ואזעקות ה"צבע אדום", ישובו מחר התלמידים לשגרת הלימודים בבתי הספר ובכלל מוסדות הלימוד ביישובי הדרום.

קרא עוד:

[postim]

ההחלטה על השבת הלימודים לסדרם התקבלה הערב (ג') בעקבות שיחה של ראשי הרשויות באזור הדרום והערכת מצב שביצעו עם אלוף פיקוד העורף. ראשי הרשויות החליטו לקבל את המלצת פיקוד העורף ולשוב מחר ללימודים בכל מוסדות הלימוד בדרום.

ההחלטה הגיעה בעקבות, ירידה משמעותית בקצב הירי לעומת ימי ההסלמה האחרונים ודיווחים על הסכם רגיעה בין ישראל לבין הפלגים הקיצוניים ברצועת עזה בתיווך מצרים שהושג אתמול בשעות הלילה.

עם זאת ולמרות הרגיעה בהסלמה בדרום, כזכור, היום בבוקר נורו 3 פצמ"רים לכיוון המועצה האזורית שער הנגב. כמו כן בשעות האחרונות נורת רקטה נוספת לאזור מועצת חוף אשקלון. בשני האירועים הנפילות היו בשטחים פתוחים ולא דווח על נפגעים או על נזק.

פרס בביקור בדרום היום: "ההפוגה – צוהר לשלום"

נשיא המדינה שמעון פרס, הגיע הבוקר לבית הספר חופים שבקיבוץ יד מרדכי, שבמועצה האזורית חוף אשקלון.

"ההפוגה הזאת פותחת צוהר לשלום, וצריך להבין את אנשי הצד השני, שאותם ארגונים גורמים להם לחיים של עוני. יש תקווה שבסופו של דבר ידנו תהיה על העליונה, כשאני מתכוון לשלום" אמר הנשיא.

בתחילת הטקס הזמין הנשיא את אחד התלמידים ושאל אותו איך הוא העביר את ימי ההסלמה ולְמה הוא התחפש. כשענה הילד שהוא התחפש ללוחם, שאל פרס את התלמיד: "בתור לוחם אתה מעדיף מלחמה או שלום?" התלמיד לא התבלבל וענה לו: "שלום, גם עם אלו שבעזה".

על הרגיעה, שעליה הוסכם במהלך הלילה, אמר הנשיא: "יש הסכמה שיהיה שקט בין הצדדים. אני חושב שהמצרים מילאו כאן תפקיד חיובי. האנשים שירו את הטילים ספגו אבדות לא מבוטלות. למעשה הכול התחיל כי הייתה חוליה שתכננה להגיע לישראל ותודה לאל זה נמנע מהם. מצד שני הילדים כאן מתנהגים למופת, ושומרים על שקט פנימי בצורה בלתי רגילה".

הנשיא פרס בביקורו בבית ספר באזור הדרום היום. צילום: פלאש 90 

נשיא המדינה בביקור בבית ספר באזור הדרום (צילום: פלאש 90)