פעיל ימין ראשון נעצר מנהלית לחצי שנה

מרדכי מאייר, צעיר בן 18 בלבד ממעלה אדומים, הוכנס למעצר מנהלי בהמלצת השב"כ ובאישורו של היועץ המשפטי לממשלה • היום ביקשה המשטרה את עזרת הציבור במידע על פיגוע ההצתה שהתרחש בליל שישי בכפר דומא, בו נרצח התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה ובני משפחתו נפצעו קשה

שר הביטחון, משה יעלון, חתם הערב על צו מעצר מנהלי לשישה חודשים לפעיל הימין הקיצוני מרדכי מאייר, צעיר בן 18 בלבד ממעלה אדומים, במסגרת מעורבותו בפעילות אלימה ובפיגועי טרור שאירעו לאחרונה, כחלק מקבוצת טרור יהודית. הצו נחתם בהמלצת שירות הביטחון הכללי ומאייר נעצר לפני שעה קלה.

(בתמונה: פעיל הימין הקיצוני מאיר אטינגר שנעצר אתמול, בהארכת מעצרו היום בבית המשפט. צילום: באסל עווידאת – פלאש 90)

מאייר היה עצור לאחרונה לאחר שנחשד במעורבות בהצתת הכנסייה ליד טבריה לפני כחודש וחצי. לאחר שלא נמצאו ראיות נגדו הוא שוחרר, אולם בשב"כ יודעים בוודאות על מעורבותו בפעולות ה'תג מחיר', כולל הצתת הכנסייה. לפני כשבוע הועמדו לדין שני פעילי ימין אחרים בגין מעשה ההצתה.

בצעד תמוה, הפיצה היום המשטרה הודעה בה היא מבקשת את עזרת הציבור במידע על אירוע ההצתה ורצח התינוק בכפר דומא בליל שישי האחרון. "כל מי שיש בידיו מידע או כל פרט שעשוי לסייע בפיענוח הרצח מוזמן להתקשר למוקד המידע בין השעות 08:00-22:00 בטלפון: 050-8386626", נאמר בהודעת המשטרה.

קרא עוד:
[postim]

המעצר המנהלי כמו גם בקשת העזרה בפיענוח הרצח, מציגים תמונה עגומה לפיה אין בידי רשויות אכיפת החוק מידע מינימלי או כל בדל ראיה על מקרי הטרור וה'תג מחיר' שמבצעים גורמי הימין הקיצוני. במערכת הפוליטית כמו גם בתקשורת נשמעה ביקורת רבה על המעצרים המנהליים, אשר שוללים חירותם של אנשים באופן שרירותי, ללא ראיות וללא משפט.

מעצרו של מאיר אטינגר הוארך היום במספר ימים נוספים

היום האריך בית המשפט את מעצרו של פעיל ימין קיצוני נוסף, מאיר אטינגר – נכדו של הרב מאיר כהנא הי”ד ומי שהוגדר על ידי החטיבה היהודית בארגון כ”יעד מספר אחת” בין הפעילים הקיצוניים. מעצרו הוארך עד ליום ראשון הקרוב.

שר הביטחון, משה יעלון, הגיב אמש למעצר ואמר כי “אנחנו מתכוונים להילחם בטרור היהודי בנחישות וללא פשרות. זהו מאבק על דמותה של מדינת ישראל, ואין לנו כל כוונה לוותר במאבק הזה”.

יעלון אף רמז כי אטינגר עשוי להישאר במעצר מנהלי לתקופה ממושכת: “הקבינט קיבל אתמול החלטות חשובות, כולל את המלצתי להשתמש בצווי מעצר מנהליים נגד טרוריסטים וקנאים יהודים. מעצרים מנהליים יהיו אחד מהכלים הדרסטיים שנשתמש בהם כדי להכות בטרוריסטים היהודים, להביא אותם לדין ולהגן על הדמוקרטיה הישראלית ועל אזרחי ישראל”.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *