המאבק בין דגן, שנתמך על ידי השדרה המרכזית של הציונות הדתית ועל ידי בכירי הליכוד והבית היהודי, לבין שריה דמסקי, שזכה לתמיכת הציבור החרד"לי והנהגת מפלגת 'תקומה', הוכרע באופן ברור לטובתו של הראשון, שזכה בכ-65% מהקולות

בתום ספירת פתקי ההצבעה בבחירות המיוחדות שנערכו היום לראשות המועצה האזורית שומרון, מתברר כי ממלא מקום יו"ר המועצה הקודם יוסי דגן, נבחר ליו"ר המועצה החדש, לאחר שהביס את יריבו שריה דמסקי בפער עצום של כ-6,400:3,500.

הבחירות נערכו בשל התפטרותו של היו"ר הוותיק, גרשון מסיקה, אשר נאלץ לעזוב את תפקידו בשל חלקו בפרשת השחיתות הגדולה הידועה כ'פרשת ישראל ביתנו'. מסיקה הודה בחקירותיו בביצוע מעשים המנוגדים לחוק ובחר לחתום על הסכם עד מדינה, בו יעיד כנגד שותפיו לפשעים ויקבל בתמורה עונש מופחת.

דגן כיהן בשנים האחרונות כסגנו וממלא מקומו של מסיקה, לצד פעולות ההסברה למען ההתיישבות ביהודה ושומרון, עליהן ניצח ביד רמה. הוא ידוע כאחד מאישי הציבור הבולטים בהנהגת ההתנחלויות ומשמש גם כ'קבלן קולות' גדול של הליכוד. במסע הבחירות שלו זכה לתמיכה של רוב בכירי הליכוד והבית היהודי, כאשר היום הגיעו חמישה משרי הליכוד כדי להצהיר על תמיכתם ולעודד את המצביעים לצאת ולבחור בדגן.

קרא עוד:
[postim]

המתמודד השני, שריה דמסקי, נתמך על ידי הפלג השמרני יותר בציונות הדתית, בראשות שר החקלאות אורי אריאל, יו"ר מפלגת 'תקומה' המהווה חלק מ'הבית היהודי'.

בהודעה שהפיץ הערב דמסקי לתומכיו ולפעיליו, נכתב: "חברים, הפסדנו בכבוד! וגם זה משהו שצריך לדעת לעשות… אני אסיר תודה לכל אחד ואחת מכם על העבודה הקשה, על המסירות ועל האמונה בצדקת הדרך. נכבד כמובן את הכרעת הרוב ונשלב ידיים עם יוסי ושאר החברים כדי לקדם את השומרון".