כשבוע לאחר הפיגוע בדומא: גל מעצרים של חשודים יהודים באזור בנימין

לפחות 9 צעירים מ'נערי הגבעות' נעצרו לפנות בוקר במאחזים שבגבעות שילה, בפשיטה משותפת של המשטרה והשב"כ • במערכת הביטחון חוששים עתה מהסלמה ממשית נוספת בגדה, כתוצאה מהזעם הרב בקרב הפלסטינים • חמאס: "יש להתחיל במערכה כוללת"

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

פעילות משמעותית ראשונה של כוחות הביטחון נגד גורמי הימין הקיצוני, אירעה היום לפנות בוקר בגבעות שילה שבבנימין, אזור הנחשב למועדף על 'נערי הגבעות'.

כוחות של שירות הביטחון הכללי והיחידה לפשיעה לאומנית במשטרת מחוז ש"י פשטו על מאחז 'עדי עד', על 'גבעת הבלאדים' ועל היישוב כוכב השחר וביצעו מעצרים וחיפושים. מארגון 'חוננו' נמסר כי בגבעת הבלאדים נעצרו 7 חשודים ובעדי עד נעצרו שניים נוספים.

פעיל הימין עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את אחד החשודים שנעצרו הבוקר, אמר כי "מדובר במעצר לצרכי הרגעה של הפוליטיקאים בישראל. אני ממליץ בפעם הבאה שגורמים אלה יסתפקו בכדור הרגעה והמשטרה לא תצטרך לפגוע בחירות אנשים לשווא. אני גם מייחל לרגע שהלחץ הציבורי בגין הטרור הערבי יהיה זהה והמשטרה גם תעצור מחבלים לצרכי הרגעה".

קרא עוד:
[postim]

כזכור, בשבת לפנות בוקר מת מפצעיו סעד דוואבשה, אבי המשפחה שנפגעה קשות בפיגוע הצתת בית המגורים בכפר דומא הסמוך לשכם. בכך עלה מספר ההרוגים באירוע ל-2, יחד עם התינוק עלי שנהרג במקום, לאחר שהוריו לא הצליחו לחלצו מהבית הבוער. האם עדיין מאושפזת במצב קשה ואילו מצבו של האח הפעוט בן ה-4 השתפר מאוד בימים האחרונים.

לאחר הלווייתו של סעד דוואבשה פרצו עימותים בין צעירים פלסטינים לכוחות הביטחון במספר מוקדים ברחבי הגדה. במערכת הביטחון חוששים עתה מפיגועי נקמה שיבצעו ארגוני הטרור או מחבלים בודדים, אשר ייתמכו על ידי גל הזעם העצום השורר ברחוב הפלסטיני.

.רוח חמאסית. דגלי הארגון בכל פינה בהלוויית סעד דוואבשה (פלאש 90)

אנשי חמאס בגדה מרימים ראש שוב

את גורמי הביטחון מדאיגה העובדה כי בהלוויה ההמונית, שנערכה בצהרי השבת בכפר דומא, לא השתתף אף נציג רשמי של הרשות הפלסטינית והיא הייתה בעלת סממנים מובהקים של ארגון חמאס. הארגון השולט ביד רמה בעזה, מנסה בעת האחרונה להרים שוב את ראשו ביהודה ושומרון, בצל התפטרות ממשלת האחדות הפלסטינית ברמאללה וכישלון שיחות הפיוס בינו לבין פתח' של אבו-מאזן.

"מותו של סעד דוואבשה מדגיש את גודל הפשע שביצעו הציונים נגד המשפחה", נאמר בהודעת חמאס. "ההתנגדות בגדה הפכה לזכות, לחובה ולדרך להגן על עצמנו. הדבר היחיד שמרתיע את המתנחלים הוא היוזמה ההתקפית נגדם ולא ההמתנה עד שהם יגיעו לכפרים ולבתים שלנו. לא נותרה בידי עמנו בגדה המערבית שום ברירה חוץ מלהתחיל במערכה פתוחה וכוללת נגד ישראל מבלי לחכות להחלטה של אף אחד", איימו.

(צילום אילוסטרציה: עומר מסינגר – פלאש 90)