כתבי אישום נגד רוצחי הפצוע הסורי: צעיר ואם לילדים ממג'דל שמס

הותרו לפרסום פרטי חקירת הפרשה, בה התקיפו עשרות דרוזים אמבולנס צה"לי בדרכו מגבול סוריה לבית החולים וביצעו לינץ' בפצועים הסורים שהובלו בתוכו • מתוך 30 חשודים שנעצרו, הוגש כתב אישום נגד שניים שזוהו בוודאות כאלו שרצחו את אחד הפצועים ופצעו אנושות את השני

עם סיום חקירת תיק החשד לרצח ותקיפת אמבולנס צבאי, בגינן הוגש כעת כתב אישום בגין רצח פצוע סורי ותקיפתו של פצוע נוסף, הותרו לפרסום פרטי הפרשה החמורה שהסעירה את המדינה ובפרט את העדה הדרוזית בגולן.

לפני כחודש וחצי הותקף אמבולנס צה"לי אשר העביר מגבול סוריה לטיפול בבית חולים בארץ, שני פצועים סוריים שבכניסתם לישראל מצבם הוגדר קל.

אזרחים דרוזים מרמת הגולן ארבו לאמבולנס הצה"לי בכיכר סולטאן אל בעשה בכפר מג'דל שמס, חסמו את האמבולנס וניסו למנוע את המשך נסיעתו. אך האמבולנס הצליח לפרוץ את ההמון למרות שנזרקו חפצים לעברו ונשברו שמשות הרכב.

האמבולנס הצליח להגיע עד לחניון מלון רימונים בנווה אטי"ב ובמקום החלו להיאסף עשרות רבות של אזרחים דרוזים, כשחלקם רעולי פנים ונושאים עימם שרשרות ברזל, אבנים ומקלות. ההמון הוציא את אחד הפצועים הסוריים דרך שמשת האמבולנס השבורה ולאחריו שלף את הפצוע הנוסף וכילה בהם את זעמו. כשניסו החיילים למנוע זאת מההמון הזועם, הותקפו החיילים ונפצעו.

קרא עוד:
[postim]

הכוח הצבאי במקום נאלץ לירות באוויר ואף השתמש ברימון הלם במטרה להרתיע את ההמון, אך ההרתעה החזיקה מעמד למשך מספר שניות בלבד וההמון חזר לאמבולנס לבצע את זממו.

ההמון המשולהב הכה את שני הפצועים שהיו מוטלים על הקרקע באמצעות קרשים, מקלות, אבנים ושרשראות ברזל , תוך שבועטים בהם בכל חלקי גופם. בצילומי וידאו ממצלמות האבטחה של המלון, נראים שני דרוזים – באשירה מחמוד, בת 48 ואם לארבעה ילדים, ועמל אבו סאלח, בן 21, אשר מבצעים בפועל את מעשה הרצח.

.האמבולנס שהותקף (צילומים: באסל עווידאת - פלאש 90)

כשההמון סבר כי הצליחו להרוג את הפצועים הסוריים, עזבו אותם, כשהבינו כי הם עודם בחיים חזרו במטרה להשלים את המשימה ולהורגם. בשלב זה הכוח הצבאי מילט את הפצועים כששניהם מוגדרים במצב קשה עד אנוש. אחד מהם מת מפצעיו כעבור זמן קצר.

המשטרה: "החקירה טרם הסתיימה"

בחקירה מאומצת של חוקרי היחידה המרכזית של מחוז צפון , נעצרו 30 חשודים בחשד למעורבות באירועים וכנגד שניים מהם הוגש זה עתה כתב האישום בגין גרימת מותו בכוונת תחילה של הפצוע הסורי.

היום הוגש כתב אישום באמצעות פרקליטות מחוז צפון בעבירת רצח בכוונה תחילה כנגד שני הנאשמים. מפקד היחידה המרכזית במחוז צפון, נצ"מ משה כהן, מסר בהתייחסו לאירוע: "מדובר בתיק חקירה מורכב ביותר, בו נחקרו מאות מעורבים ובוצעו עשרות תרגילי חקירה שנמשכה 50 ימים.

"חשוב להדגיש כי החקירה טרם הסתיימה, אנו פועלים להמשך איסוף ראיות כנגד יתר המעורבים במטרה לפעול למיצוי הדין עם אחרון המעורבים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן