בעל כורחו עונה אמן: ניצחון מפתיע בבג"ץ למשרד הדתות על ארגוני הנשים

בג"ץ אישר את מינויו הזמני של הרב שמעון יעקבי למנהל בתי הדין הרבניים • הרב יעקבי: "חייבים למנות מיד 24 דיינים לבתי הדין האזוריים ו-7 דיינים לבית הדין הרבני הגדול; המדינה חייבת לתת לציבור שירותי שיפוט ראויים בבתי הדין הרבניים"

אמש (ב') נתקבלה החלטת בג"ץ בעניין מינוי הרב שמעון יעקבי למנהל בתי הדין הרבניים: "נוכח האמור בהודעת המדינה רשמנו לפנינו את האמור בה ועל כן ייראה תוכנה כצו זמני, בהנחה כי הועדה לבחירת דיינים תאשר את מינוי הרב יעקבי לכהונת מנהל בתי הדין הרבניים ל-4 חודשים".

ההחלטה נתקבלה על רקע העתירה שהוגשה לאחרונה על ידי הארגונים 'נעמת' 'ויצ"ו' ו'מבוי סתום' לפתיחת תפקיד מנכ"ל בתי הדין הרבניים לנשים ובמקביל 'התנועה למדינה יהודית' העותרת כנגד שיהוי המדינה במינוי דיינים ומנהל לבתי הדין הרבניים.

כזכור, לפני כשבועיים טענה פרקליטות המדינה כי במינוי הזמני של מנכ"ל בתי הדין הרבניים, עו"ד הרב שמעון יעקבי, שמינה השר לשירותי דת, דוד אזולאי, נפל פגם עקב "ניגוד עניינים מוסדי" – מאחר שהרב יעקבי הוא גם היועץ המשפטי לשיפוט הרבני – והודיעה כי היא מסכימה למתן צו זמני שימנע את המינוי הזמני.

קרא עוד:
[postim]

בהחלטה שניתנה אז נקבע כי בשל הימשכותו של ההליך והעדר מנהל לבית הדין הרבני יישקל מינוי הרב יעקבי כמנהל זמני לבית הדין בהתאם לסעיף 13 לחוק הדיינים, תוך קביעת הסדר למניעת ניגוד עניינים מתוקף תפקידו כיועץ משפטי.

עתה הודיעה המדינה כי היועץ המשפטי של המשרד לשירותי דת, עו"ד ישראל פת, יהיה מופקד על הלשכה המשפטית של הנהלת בתי הדין בתקופה שהרב יעקבי יכהן בתפקיד המנהל בפועל של מערכת בתי הדין הרבניים.

הרב שמעון יעקבי: "אני שמח שנמצא פתרון. כל המאמצים מוקדשים עתה למינויים הדחופים הדרושים למערכת בתי הדין הרבניים. חייבים למנות מיד 24 דיינים לבתי הדין האזוריים ו-7 דיינים לבית הדין הרבני הגדול. בסמוך לאחר מכן יש לשבץ את הדיינים לבתי הדין שבהם חסרים תקנים ולקדם את שמיעת המשפטים הרבים המעוכבים עקב החוסר המתמשך בדיינים. המדינה חייבת לתת לציבור שירותי שיפוט ראויים בבתי הדין הרבניים".

(צילום: יונתן זינדל – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן