עשרות פעילים מפגינים מול הכלא הביטחוני 'הדרים', בדרישה מחמאס לשחרר את אברה ומהממשלה להפעיל לחץ כבד על הארגון • אחיו של אברה, אילן מנגיסטו: "לא ייתכן שאחי יהיה בשבי והאסירים פה יישבו, ישתו ויאכלו על חשבון משלם המיסים"

משפחה הנעדר משנה טקטיקה: עשרות משתתפים בהפגנה למען שחרורו של הישראלי הנעדר בעזה, אברה מנגיסטו מאשקלון, בכניסה לכלא 'הדרים' שבשרון. במחאה נוטלים חלק בני משפחת מנגיסטו ופעילים חברתיים, בהם מובילי המאבק הקודם – למען שחרורו של גלעד שליט.

תחת הכותרת "הומניטרי נגד הומניטרי", מוחים המפגינים על היחס הבלתי אנושי ממנו סובל אברה מידי חמאס, אשר אינו מוסר מידע על גורלו וכמובן לא מאפשר לבקר אותו בשביו – לעומת התנאים ההומניטריים המלאים מהם נהנים אנשי ארגון הטרור הכלואים בישראל.

הפעילים עלו לאוטובוסים בהם הגיעו עשרות פלסטינים כדי לבקר את בני משפחותיהם – האסירים הביטחוניים הכלואים בבית הסוהר 'הדרים', וחילקו פליירים בערבית הקוראים לחמאס לחשוף את המידע על מצבו של אברה ולאפשר לבקר אותו. הפעילים התלוננו כי בני המשפחות הפלסטיניות קיבלו מסרים מהכלואים שלא לשתף עמם פעולה.

קרא עוד:
[postim]

"אתם מבקרים את משפחותיכם ואימא של אברה לא יודעת מה מצבו"; "גם אימא של אברה רוצה לבקר אותו", נכתב על השלטים שמניפים המפגינים. "אני שמח שהגעתם לפה, אבל יש משפחה שלא רק שאינה יכולה לבקר את הבן שלה, אלא היא כלל לא יודעת מה מצבו. תדרשו מהמנהיגים שלכם ומאיסמעיל הנייה – 'תחזירו את אברה הביתה'", קרא אחד הפעילים בערבית לבני משפחות הכלואים הפלסטינים.

1938298-5נעדר כבר כמעט שנה. אברה מנגיסטו

אחיו של אברה, אילן מנגיסטו, אמר לכלי התקשורת במקום כי "לא ייתכן שאחי יהיה בשבי והאסירים פה יישבו, ישתו ויאכלו על חשבון משלם המיסים. הגיע הזמן שחמאס ישחרר את אחי, הוא לוקה בנפשו והיום אנחנו מתחילים את המאבק לשחרורו". לדבריו, "הם מבינים שזה לא הומניטרי להחזיק אסיר לוקה בנפשו, אבל אחת מהטענות זה שהוא לא נמצא אצלם. הם מעדיפים לחכות, להתמקח ולדרוש דרישות".

כזכור, עם התרת הפרשה לפרסום, דרש נציגו של ראש הממשלה לענייני שבויים ונעדרים, אל"מ (במיל') ליאור לוטן, מבני המשפחה, שלא לנהל מאבק ציבורי ותקשורתי להשבתו של בנם, משום שזה אך יחמיר את המצב ויגרום לחמאס להציג דרישות מופרזות. המאבק שנפתח זה עתה מעיד כי למשפחה אין אמון במערכת והיא סבורה כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו ואנשיו אינם פועלים די הצורך למען אברה.