נתניהו מבהיר: לא מתקיימים כל מגעים להסכם רגיעה עם חמאס

ההבהרה החריגה מתפרסמת בשל רצף דיווחים בימים האחרונים, לפיהם מתקיים כביכול משא ומתן לכינונו של הסכם רגיעה ארוך טווח, בתיווך טורקיה ור"מ בריטניה לשעבר, טוני בלייר • הבוקר הצהיר בכיר בממשל הטורקי כי קיימת התקדמות משמעותית במשא ומתן

"ישראל מבהירה רשמית כי אין לה כל מפגשים עם החמאס. לא ישירים, לא באמצעות מדינות אחרות ולא באמצעות מתווכים. באשר ליחסים עם טורקיה ההסכם עוד רחוק", כך הודיעה הערב לשכת ראש הממשלה.

ההבהרה החריגה מתפרסמת בשל רצף דיווחים בימים האחרונים, לפיהם מתקיים כביכול משא ומתן עם ארגון חמאס, לכינונו של הסכם רגיעה ארוך טווח בין ישראל לארגונים החמושים ברצועת עזה.

על פי הדיווחים שהוכחשו הערב רשמית, המתווכים במגעים העקיפים הם טוני בלייר, לשעבר ראש ממשלת בריטניה ולאחר מכן שליח הקוורטט למזרח התיכון; וטורקיה, עמה נרשמה במקביל התקדמות בשיחות להרגעת המתיחות המדינית, אשר פרצה באירועי משט המרמרה לפני יותר מ-5 שנים.

קרא עוד:
[postim]

הבוקר הצהיר יאסין אקטאי, אחד מיועציו הבכירים של ראש ממשלת טורקיה, אהמט דבוטאולו, כי קיימת התקדמות משמעותית במשא ומתן בין ישראל לבין חמאס לגבי הפסקת אש ארוכת טווח, במסגרתה יוסר המצור מעל רצועת עזה וייפתחו מעברי הגבול לרצועה.

6_1439801035_437תיווך טורקי. משעל בביקור אצל ארדואן

בטורקיה ובעזה אומרים כי פרטי ההסכם נדונו בביקורו של ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, באנקרה בירת טורקיה בשבוע שעבר, במהלכו נפגש עם הנשיא, רג'פ טאיפ ארדואן. משעל נפגש לאחרונה מספר פעמים עם בלייר בדוחא בירת קטאר והיום היו אמורים לצאת בכירים בחמאס למצרים כדי לדון עם ראשי המודיעין בקהיר במתווה ההסכם ולקבל את ברכת הממשל המצרי לרגיעה.

מנגד, אומרים גורמים מדיניים בכירים בירושלים, כי אכן מתקיימים מאמצים גדולים מצדו של טוני בלייר, אשר שוחח רבות עם ראשי חמאס ובכירי השלטונות באנקרה ובדוחא ואף העביר הצעות קונקרטיות לירושלים, אולם ישראל אינה מתכוונת לדון עם חמאס בנושא בשלב זה, אפילו באופן עקיף.

(צילום התמונה הראשית: מרים אלסטר – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו