אלוף היימן ישמש במקביל כמפקד הגיס הצפוני • המפקד היוצא, אלוף יוסי ביידץ, יסיים את שירותו לאחר 35 שנים

אלוף תמיר היימן מונה היום (שני) למפקד המכללות, בטקס חגיגי שנערך במחנה הקריה בתל אביב. הטקס נערך במעמד שר הביטחון, משה יעלון וראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט. אלוף היימן החליף בתפקידו את אלוף יוסי ביידץ, אשר מילא את התפקיד במהלך ארבע השנים האחרונות.

הרמטכ"ל פנה לאלוף היימן ואמר כי "אני חושב שזה תפקיד נוסף שמבטא את היכולות שלך ואת האישיות שלך כאיש של ספרא וסייפא. אני בטוח שתביא את היכולות שלך למכללה לביטחון לאומי, תיקח את המקל מידיו של יוסי, תמשיך קדימה ותפתח כיוונים חדשים".

אלוף ביידץ יסיים את שירותו לאחר 35 שנים. "במכללה לביטחון לאומי אפשר היה לראות את הגישה הביקורתית שלך שלא מסיימת משפטים בסימני קריאה, אלא בסימני שאלה", סיפר רא"ל איזנקוט. "אני רוצה להודות לך על 35 שנות שירות ותרומה, ולאחל לך ולנו שאת הידע שלך תמשיך להביא לטובת המדינה, ושנמצא אותך בתפקידים שמשפיעים על ביטחון מדינת ישראל".

קרא עוד:
[postim]

אלוף היימן שירת בעברו כמפקד עוצבת "געש" וכראש חטיבת התורה וההדרכה בחטיבת המבצעים, וכיום הוא משמש במקביל כמפקד הגיס הצפוני. "הנני רואה זכות גדולה בקבלת הפיקוד על המכללות", הוא אמר עם כניסתו לתפקיד. "המכללות הן בעיני בית הספר הגבוה לקצונה בצה"ל, המקום שראוי שכל קצין שעוסק בשילוביות, ברב-חיליות וברמה האסטרטגית לעבור דרכו".

"בתור חניך מכללת הביטחון הלאומית ובתור מי שעכשיו מקיים את הכנת הסגל עם מכללת הביטחון הלאומי, אני רואה השתנות, רואה רלוונטיות, רואה רעננות, רואה חשיבה ביקורתית", הוא המשיך. "יוסי, תרמת תרומה אדירה לקידום המוסד הזה, ואני מקווה לקחת את הדברים מהמקום שאתה הבאת אותם ולהמשיך לקדם אותם".

(צילום ארכיון: פלאש 90)