"אנו רואים את סוריה כאחראית לירי והיא גם תישא בתוצאות", נאמר בהודעת דובר צה"ל • מדובר בירי הראשון מסוריה לגליל מאז סיום מלחמת יום הכיפורים • שישה צוותי כיבוי פועים לכיבוי השריפות שפרצו ליד כפר סאלד

התגובה הישראלית על ירי ארבע הרקטות לעבר יישובי הצפון, לא איחרה מלבוא. כלי טיס של חיל האוויר ביצעו הערב מתקפה כנגד עמדות הצבא הסורי באזור חן ארנבה, שם ממוקמים כוחותיה של חטיבה 90 של צבא אסאד.

בישראל מאשימים בביצוע הירי את ארגון הג'יהאד האסלאמי, אשר איים בימים האחרונים לפעול נגד ישראל בשל התדרדרות מצבו של פעיל הארגון השובת רעב, מוחמד עלאן. מדובר צה"ל נמסר כי "הירי לעבר שטח ישראל לפני שעה קלה, בוצע על ידי ארגון הג'יהאד האסלאמי במימון והכוונה איראנית. אנו רואים את סוריה כאחראית לירי והיא גם תישא בתוצאות".

קרא עוד:
[postim]

בסביבות השעה 17:30 אחר הצהריים נשמעו אזעקות בשורה של יישובים בגליל העליון וברמת הגולן – גונן, כפר בלום, כפר סאלד, להבות הבשן, נאות מרדכי, עמיר, שדה נחמיה ושמיר.

מספר דקות לאחר מכן התברר כי מדובר באזעקות אמת בשל ירי רקטות מסוריה. שתיים מהרקטות נפלו בגולן ושתיים נוספות באצבע הגליל. מדובר בירי ראשון של רקטות מסוריה אל הגליל מאז מלחמת יום הכיפורים – לפני כ-42 שנים.

הרקטות פגעו בשטחים פתוחים ובחסדי שמים לא גרמו לפגיעות בנפש או נזק לרכוש. ליד קיבוץ כפר סאלד פרצו שתי שריפות קוצים בעקבות פיצוץ הרקטות. שישה צוותי כיבוי פעלו במקום והשתלטו על הדליקות, אשר החלו להתפשט מזרחה לכיוון רמת הגולן.

(צילום אילוסטרציה: עופר צידון – פלאש 90)