"גולת הכותרת של 100 ימי הכישלון - הסכם הגרעין עם אירן יעבור. מעצמות העולם כבר שולחות חברות ענק לטהרן ופותחות שגרירויות ולישראל אף אחד לא מקשיב", אומר הרצוג, הנושא את עיניו להחליף את בנימין נתניהו בראשות הממשלה

"100 ימים בשלטון. 0 בושה. 0 בביטחון. 0 יוזמה מדינית. 0 במלחמה ביוקר המחיה. 0 (כמעט) בצמיחה. 0 במלחמה ביוקר הדיור. 0 מול איראן. 0 בהעברת מתווה הגז. 0 בתרבות שלטון", אומר הערב יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, לרגל מלאות מאה ימים לממשלת ישראל ה-34, אותה התיימר לכונן בעצמו.

לדבריו, "אחרי 100 ימים ותשע שנים לפניהם, נתניהו עדיין לא הביא ביטחון. אין שום תכנית. כלום. רק פיגועים נגד ישראלים וגינויים. פיגועים וגינויים וחוזר חלילה פיגועים וגינויים. הפיגועים האלה לא יפסיקו אם לא נילחם בהם ברצינות, לא רק בפעולות, אמיצות וחזקות ככל שיהיו, של צה"ל והשב"כ".

הרצוג מוסיף כי "אסור לתת פרס לחמאס. 100 ימי הממשלה הזו רק קירבו אותו אליו. רק קרבו אותנו לאינתיפאדה שלישית. 100 ימים ונתניהו לא עשה אפילו צעד אחד כדי לנצל את ההזדמנות האזורית ההיסטורית שניצבת לפנינו ולא הוביל מהלך של יוזמה מדינית בגיבוי מדינות האזור".

קרא עוד:
[postim]

בעקיצה מכוונת היטב לראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר רואה את ייעודו הציבורי כ"שומר ביטחון ישראל" וכלוחם הגדול בסכנה האיראנית, אומר הרצוג כי "גולת הכותרת של 100 ימי הכישלון (ועוד תשע שנים, כבר אמרנו?) – הסכם הגרעין עם אירן יעבור. מעצמות העולם כבר שולחות חברות ענק לטהרן ופותחות שגרירויות ולישראל אף אחד לא מקשיב.

ב-100 הימים האלה נתניהו הצליח לרסק את משרד החוץ, התרחק ממנהיגי העולם ולריב בפומבי עם השותפה הכי קרובה שלנו. נתניהו נכשל בנושא האחד והיחיד שהוא מניח על השולחן כבר 9 שנים.

לדבריו, "מחדליה של ממשלת נתניהו האחרונה גדולים כל כך, מסוכנים כל כך, שניתן לפספס את העובדה שכבר כמעט שלושה חודשים אין לנו מפכ"ל. שהצמיחה בישראל פחותה משל יוון, ששוק התקשורת וחופש הביטוי של אזרחי ישראל מאוים, מוכה ומובס לטובת סתימת פיות של השלטון וששוב, קבוצות האינטרסים ובראשן ההתנחלויות שוב קיבלו את כל הבוכטות – כאילו אין פה עוני שמתאים למדינות עולם שלישי.

"דע מאין באת, ולאן אתה הולך, ובפני מי את עתיד לתן דין וחשבון" נאמר במקורותינו. אחרי 100 ימים של כישלון ממשלת נתניהו, לאזרחי ישראל מגיע דין וחשבון אמתי", מסכם יו"ר האופוזיציה.

(צילום: יונתן זינדל – פלאש 90)