הקלטות ברק נחשפות: "נתניהו חלש, הוא מפחד מצעדים קשים"

"ביבי בעצמו הוא אפוף במין פסימיות עמוקה. במאזן בין החרדה לתקווה הוא מעדיף בדרך כלל להיות יותר חרד, הוא פעם קרא לזה מודאג", מתאר מי שכיהן 4 שנים כשר הביטחון בממשלת נתניהו והיה אחד האנשים הקרובים ביותר אליו במערכת הפוליטית

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • את היין הזה כבר טעמתם? לחיצה אחת והשליח בדרך אליכם

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

חלק נוסף משיחות עומק שקיים ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, עם מחברי הביוגרפיה החדשה שלו, נחשף הערב בחדשות 2. בהקלטות המרתקות פורס ברק את דעתו האישית על ראש הממשלה, בנימין נתניהו ואומר כי הוא "חלש" ו"נרתע מצעדים קשים".

נושא השיחה היה מינויו של אביחי מנדלבליט למזכיר הממשלה. מנדלבליט כיהן כפרקליט הצבאי הראשי בימי פרשת הרפז ואנשי מחנה ברק האשימו אותו באותה העת בהענקת כיסוי לפעולותיו של הרמטכ"ל דאז, גבי אשכנזי, שלדבריהם היו לא חוקיות וגבלו ב"פוטש" נגד הדרג המדיני.

"אמרתי לנתניהו, 'תראה, אתה לא מבין מה האחריות של מנדלבליט' – הרי מנדלבליט זה לא רק שהוא אישר לאשכנזי להשאיר את המסמך אצלו, הוא גם רמז לו לאורך החקירה איך להתנהג", מספר ברק, שעזב באותה העת את משרד הביטחון ואת החיים הפוליטיים, שש שנים לאחר חזרתו בשנית.

קרא עוד:
[postim]

"ביבי הוא חלש. הוא לא רוצה לעשות צעדים קשים אם לא מכריחים אותו", אומר ברק בתשובה לשאלה כיצד ייתכן שמנדלבליט עדיין מכהן בתפקידו, בצל חלקו בפרשת הרפז. נתניהו מצדו אמר היום בשיחות סגורות כי מנדלבליט "הוא מזכיר ממשלה מצוין ואני מעריך אותו מאוד. ההחלטה בעניינו התקבלה במהרה".

.הסתכסך עם ברק. אביחי מנדלבליט (אמיל סלמן - POOL)

בנימה אישית מוסיף ברק כי "ביבי בעצמו הוא אפוף במין פסימיות עמוקה. במאזן בין החרדה לתקווה הוא מעדיף בדרך כלל להיות יותר חרד, הוא פעם קרא לזה מודאג".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הגיע הזמן להפסיק את הדיבורים חסרי האחריות בעניינים הקשורים בביטחון המדינה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לפעול באחריות ובתקיפות למען בטחון ישראל ואזרחיה, לא טומן את ראשו בחול, מצביע על הסכנות והאיומים כפי שהם ופועל בנחישות ובהחלטיות בדיוק כפי שעשה רק לפני מספר ימים בסוריה וכפי שעשה בעשרות החלטות ומבצעים שחלקם סמויים מעיני הציבור וטוב שכך".

(צילום התמונה הראשית: פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן