תקציב החינוך יגדל: כמליארד ש"ח לתלמידים עם צרכים מיוחדים

משרד החינוך יקצה 135 מליון ₪ בכל אחת מ-7 השנים הקרובות, למען תלמידים עם צרכים מיוחדים: יונגשו מבנים, יבנו כיתות אקוסטיות ללקויי שמיעה, וירכשו טבלטים ללקויי ראייה • שר החינוך: "התלמידים המתקשים, הם הנשמה הכי גדולה של מערכת החינוך"

שר החינוך, נפתלי בנט, אירח הבוקר את ועדת החינוך של הכנסת, שקיימה את הישיבה החגיגית המסורתית לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ו. בפתח הישיבה הציג בנט את תכנית "הזדמנות שווה" במערכת החינוך לילדים עם צרכים מיוחדים.

במסגרת התוכנית יוקדשו החל משנת הלימודים הקרובה, 135 מיליון ₪ להנגשה לתלמידים עם צרכים מיוחדים. כך יונגשו כ- 1,000 כיתות אקוסטיות לתלמידים עם ליקויי שמיעה, בנוסף יונגשו מבנים, שיכללו מעלית, רמפה, ושירותי נכים, ויירכשו טבלטים מיוחדים עבור ליקויי ראיה.

בנט ציין במהלך הישיבה כי בשיתוף משרד האוצר ושר האוצר, משה כחלון, הוחלט כי התקציב יוקצה במשך 7 שנים, כך שהוא יעמוד על 945 מיליון ₪ בסך הכל. "בניינים יונגשו כדי שתלמידים יוכלו להגיע לכיתה ולא יזדקקו שחברים שלהם ירימו אותם, נרכוש טאבלטים מיוחדים בעבור תלמידים לקויי ראיה, כדי להקל עליהם את ההשתלבות, מה עוד שהם ממילא סובלים מקשיים לא מעטים" אמר השר.

שר החינוך הבטיח כי התוכנית תבוצע בקצב מהיר. "אני מאמין שהתלמידים לקויי השמיעה, הנכים, ולקויי ראייה – הם הנשמה הכי גדולה של מערכת החינוך".

קרא עוד:
[postim]

בנוסף הצביע בנט על כך שתקציב משרד החינוך הוגדל ל-50 מיליארד ₪, והציג את היערכות משרד החינוך לפתיחת שנת הלימודים, במסגרתו מערכת החינוך תקדיש את השבוע הראשון של החזרה ללימודים בבתי הספר לשיח בנושא אלימות ומניעת גזענות.

לצד אלה, משרד החינוך יישם מהשנה את רפורמת "הסייעת השנייה", במסגרתה בכ-1,000 כיתות גן, יסודי ותיכון, ישהו לצד מורה ותיק, גם צעיר המשתלב בהדרגה בפעילויות ההוראה והלמידה, וזאת במהלך שלושה ימים בשבוע.

כן יחל המשרד ברפורמת "הכיתה הקטנה", במסגרתה יפתחו למעלה מ-300 כיתות א' חדשות בהתאם להחלטת שר החינוך להגביל את מספר התלמידים בכיתות א' ל-34 תלמידים בכיתות שברשויות חזקות, ו-32 תלמידים בכיתה ברשויות חלשות, כך שבתוך 5 שנים כלל שכבות הגיל ביסודי ילמדו בכיתות קטנות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *