"אני יכול להעיד מידיעה אישית שלהשמצותיו של ברק אין כל בסיס עובדתי. נתניהו הוביל באומץ את המאבק הבינלאומי לסיכול תכנית הגרעין של אירן והיה 'בודד בצריח' מול עולם אדיש ואנמי", טוען ח"כ צחי הנגבי

ההקלטות בהן נשמע שר הביטחון לשעבר אהוד ברק מספר על ההתרחשויות מאחורי הקלעים, בעת שכיהן בממשלת נתניהו השנייה, מעוררות הדים רבים במערכת הפוליטית. בסביבת ראש הממשלה זועמים מאוד על האמירות המכפישות מצדו של ברק, ובליכוד יש מי שמגיב בחריפות.

"בורסות העולם נופלות זו אחר זו, וגם אצלנו יש מניה שצונחת – זו של אהוד ברק", אומר הבוקר יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ צחי הנגבי – אחד מהמקורבים ביותר לנתניהו בתוך מפלגת השלטון.

"אינני יודע האם מאחורי פטפטנותו האובססיבית בשיחותיו עם המוציאים לאור של ספרו עומדת השאיפה לשוב לעמדת הנהגה, אבל אם כן, הוא צפוי לנחול אכזבה מרה. איש אינו ממתין לו", אומר הנגבי ומוסיף, "נכון יותר: הזירה הפוליטית כולה אינה חפצה בשובו אליה. ודאי לאחר חוסר האחריות המקומם שנחשף בפרשת ההקלטות האחרונות".

קרא עוד:
[postim]

הנגבי מספר כי "בשש השנים שבהן כיהנתי כיושב ראש ועדת החוץ והביטחון, ראש הממשלה היה נתניהו ושר הביטחון היה ברק. אני יכול להעיד מידיעה אישית שלהשמצותיו של ברק אין כל בסיס עובדתי. נתניהו הוביל באומץ את המאבק הבינלאומי לסיכול תכנית הגרעין של אירן והיה 'בודד בצריח' מול עולם אדיש ואנמי".

לדבריו, "בעניין משמעותי זה הייתה תרומתו ומעורבותו של ברק זניחה. ללא הקרב הנחוש שניהל ראש הממשלה נתניהו לא היו מושתות על כלכלת אירן סנקציות יעילות, והיא הייתה אוחזת כבר מזמן במערכת נשק להשמדת המונים".

הנגבי סבור כי "כשברק מכפיש את ראש הממשלה נתניהו על כך שאינו מגלה אומץ מספיק והוא משהה קבלת החלטות, העובדות טופחות על פניו: ראש הממשלה מתייצב ראשון ובתקיפות בכל זירה, מעצרת האו"ם דרך הבית הלבן ועד הקונגרס האמריקאי ומותח ביקורת בלתי מתפשרת על ההסכם הגרוע שגובש בין אירן למעצמות.

"כשברק מתראיין בנושא, עמדתו נשמעת מגומגמת, מפותלת ומעורפלת. אז מי כאן האמיץ ומי כאן ההססן", מסכם יו"ר ועדת החוץ והביטחון.

(צילום ארכיון: אוליביה פיטוסי – פלאש 90)