"איראן וחיזבאללה הם איום עולמי על רבנים, ראשי קהילות ובתי חב״ד"

כך אומרים במטה לביטחון לאומי אשר הפיץ 41 אזהרות מסע לקראת עונת החגים בה נוסעים ישראלים רבים לחו"ל • חשש מפיגועי דעא"ש, חיזבאללה ואיראן נגד ישראלים ונגד הקהילות היהודיות ברחבי העולם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

"רצף חגי תשרי העומדים לפתחנו, עלולים להוות מטרה לכלל גורמי הטרור למימוש פיגועים נגד יעדים ישראלים ויהודים בחו״ל" פותחת הודעת מטרה הלוחמה לטרור, בה מפורטות 41 אזהרות לציבור הישראלי, לקראת הנהירה ההמונית לחו"ל הצפויה במסגרת חגי תשרי.

האזהרות של מטה הלוחמה בטרור, המשויך למטה לביטחון לאומי אינן חדשות, אך הן עדכניות ומבוססות על מידע מוצק בהסתמך על תמונת המודיעין, לתקופה הנתונה. מבין 193 המדינות, כיום ישנן 27 אזהרות מסע למדינות, שלצידן איסור נסיעה ל־6 מדינות על פי החוק וכן 8 אזהרות מסע לחבלי ארץ מסוימים, ובסך הכל 41 אזהרות מסע.

בין הדגשים בולטת האזהרה הנוגעת לגורמי ג'יאהד עולמי, ביניהם דעא"ש, "רצף הפיגועים של האסלאם הקיצוני בשנה האחרונה בבלגיה, קנדה, אוסטרליה, צרפת ודנמרק מעלה חשש לפיגועים נוספים נגד יעדים מערביים בהם גם יעדים ישראלים וקהילות יהודיות, בדגש על מערב וצפון אירופה" לשון ההודעה המתייחסת לגורמים אלה, שמתייחסת גם הן ל״בוגרי סוריה ועיראק״ השבים לארצות מוצאם "והן מקרב גורמים מקומיים שלא שהו בזירות הלחימה אך פועלים בהשראת ארגוני הטרור".

קרא עוד:
[postim]

גם ביבשת אפריקה מזהיר המטה מפני התגברות האיום לפגיעה ביעדים מערביים, ובהם גם ישראלים, בדגש על אנשי עסקים וחברות ישראליות: מצד ארגון ״אל שבאב הסומלי״ בקניה בעיקר, מצד ארגון בוקו חראם בניגריה, ומצד גורמי אלקאעדה ודאע"ש בארצות המגרב בצפון אפריקה.

המטה שב ומזכיר את האזהרה החמורה לגבי ביקור בסיני, יעד אהוב על ישראלים רבים. "נוכח המציאות הביטחונית בזירה ופעילות הטרור בדגש על ארגון ״מחוז סיני״ של דאע״ש, המטה ללוחמה בטרור קורא לישראלים להישמע להמלצות להימנע מביקור".

במטה קוראים לנקוט במשנה זהירות בכל אזור בעולם, ומציינים כי "קמפיין הטרור העולמי של איראן ו״חזבאללה״ ממשיך להוות איום מתמשך על יעדים ישראלים ויהודיים ברחבי העולם בדגש על יעדי תיירות ישראלים וסמלים יהודים", בהם רבנים, ראשי קהילות, ובתי חב״ד.

האזהרה מפרטת כי חזבאללה מאשים את ישראל בפומבי במותו של עימאד מורנייה, ואיראן מאשימה את ישראל בפומבי במותם של 3 מדעני גרעין.

לעניין טורקיה, יעד ששב להיות פופולארי בקרב הישראלים, מציין המטה כי ישנה אזהרת מסע "במדרג הבסיסי" וכי ההמלצה לציבור הישראלי הינה להימנע מנסיעות לא חיוניות־ בתוקף.

אילוסטרציה: סרגיי אטל – פלאש 90

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell