פעילות החוליה הוכוונה בידי מפקדת הג'יהאד האסלאמי מרצועת עזה, אשר דאגה להם לחימוש ולהדרכה • ארבעת המחבלים תכננו לבצע פיגוע הנחת מטענים וירי כנגד מתפללים יהודים המסתננים למקום באופן עצמאי וללא תיאום עם כוחות הביטחון

הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי, בסיוע צה"ל, עצר חוליה של ארבעה פעילי טרור תושבי השומרון מהערים טול כרם, שכם וג'נין, אשר תכננו לבצע פיגוע הנחת מטענים וירי כנגד מתפללים יהודים בקבר יוסף שבשכם, הנכנסים למקום באופן עצמאי וללא תיאום עם כוחות הביטחון.

פעילות החוליה הוכוונה מרצועת עזה, בידי מחמד ראפת מחמד דרוויש, פעיל של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני' (גא"פ) ובעל קשרים במפקדת הארגון, הפועלת מול פעיליה ביו"ש. דרוויש פעל לחימוש החוליה, במטרה לקדם את הפיגוע.

מחקירתם של חברי החוליה בשירות הביטחון הכללי, עולה כי הם פעלו במידור אחד מהשני, אך לכל אחד מהם היה תפקיד מוגדר: ספק אמצעי לחימה; איסוף מודיעין; וביצוע הפיגוע בפועל.

קרא עוד:
[postim]

העצורים הם תושבי השומרון בגילאי 24-30. אחד מהם משמש שוטר במשטרה הפלסטינית ושניים אחרים הם כלואים לשעבר בשל עבירות טרור.

על פי התכנון, מבצעי הפיגוע בפועל יועדו להיות הפעילים מטול כרם, ואילו הפעילים משכם ומג'נין היו אמורים לספק בשכם אמצעי לחימה, הדרכה ומקום לינה למפגעים.

11000546_874107632670408_7427235458904715526_n

בחקירה הודה אחד העצורים, ניסים דמירי, בכוונה לבצע פיגוע בקבר יוסף בשכם. בן דודו, מחמד דמירי, הודה בביצוע תצפית ואיסוף מידע על תנועת המתפללים במקום, לצורך הפיגוע.

הסייען יאסר צראווי הודה כי הסכים ללמד את נסים דמירי להכין פצצת בנזין, לצורך ביצוע הפיגוע, ואף להלינו בשכם, ואילו הסייען השני, עדואן נזאל, הודה כי נתבקש על ידי מחמד דרוויש מעזה לספק אמצעי לחימה לחוליה. נזאל וצראווי אף הודו בתכנון פעילות טרור נפרדת, אותה היו אמורים לבצע לבדם.

תיקי החקירה הועברו בימים האחרונים לתביעה הצבאית בשומרון לשם גיבוש כתבי אישום כנגד הארבעה.

בשב"כ אומרים כי בחקירה זו עולה שוב בצורה ברורה, המוטיבציה הגבוהה של פעילים ברצועת עזה להניע ולהכווין פעילות טרור באיו"ש, אשר נסמכת גם על יוזמות מקומיות לביצוע פיגועים.