טלטלה במשטרה: תת-אלוף במיל' גל הירש מונה למפכ"ל הבא

מדובר ברעידת אדמה של ממש בצמרת הארגון המוכה והחבול ציבורית, אשר סבל בתקופה האחרונה מרצף בלתי-פוסק של פרשיות מביכות • הירש (51) נחשב לאחד הקצינים המוכשרים ביותר בצבא, עד להתפטרותו לאחר מלחמת לבנון השנייה

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן החליט הערב להמליץ לממשלה על מינוי תת אלוף (במיל') גל הירש לתפקיד המפקח הכללי ה-18 במספר של משטרת ישראל.

מדובר בדרמה של ממש בצמרת הארגון המוכה והחבול ציבורית, אשר סבל בתקופה האחרונה מרצף בלתי-פוסק של פרשיות מביכות ושרשרת התפטרויות בדרג הבכיר ביותר. מינוי המפכ"ל הבא מחוץ לשורות המשטרה מעיד באופן ברור על כוונתו של השר הממונה לערוך 'רעידת אדמה' בארגון, אשר זקוק לניעור דחוף. ארדן מקווה למצוא בקצין הצבא לשעבר את האיש שיחדש את פניה של המשטרה.

הירש (51), נחשב לאחד הקצינים המוכשרים ביותר בצה"ל, עד להתפטרותו לאחר מלחמת לבנון השנייה. הוא מכהן כיום כיו"ר המכון למנהיגות העתיד בישראל ויו"ר חברת דפנסיב-שילד אחזקות. במסלול התקדמותו בשורות צה"ל כיהן בין השאר כמפקד גדוד 202 של הצנחנים, מפקד יחידת העילית שלדג, מפקד חטיבת בנימין, מפקד בה"ד 1, מפקד עוצבת הגליל וסגן מפקד מפקדת העומק במיל’. במסגרת תפקידיו השונים זכה מספר פעמים בפרסי רמטכ"ל על הצטיינות היחידות עליהן פיקד.

קרא עוד:
[postim]

השר לביטחון הפנים זימן אחר הצהריים ללשכתו את שלושת הניצבים שנחשבו למועמדים המובילים לתפקיד המפכ"ל – מפקד מחוז תל אביב וממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו; מפקד המחוז הצפוני, ניצב זוהר דביר; ומפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם הלוי. ארדן הודיע להם על החלטתו, הביע את הערכתו הרבה לעשייתם המקצועית והמסורה וביקש מהם להמשיך את שירותם במשטרה כחלק מהסגל הפיקודי הבכיר.

פלאש 90נותרו מאוכזבים. מימין לשמאל: הניצבים דביר, הלוי וסאו
(צילומים: מרים אלסטר וקובי גדעון - פלאש 90)

ארדן: "הירש יקדם רפורמות חשובות במשטרה"

המינוי החדש והמפתיע יובא לאישור הממשלה בכפוף להמלצת הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה בראשות השופט יעקב טירקל.

בהודעתו של השר ארדן נאמר: "גל הירש הוא קצין מצטיין ומוערך אשר הוביל שינויים ורפורמות בכל יחידה עליה פיקד. אני משוכנע שגל הוא המועמד המתאים ביותר בעת הזו להוביל את השינוי הנדרש במשטרת ישראל ולחיזוק האמון בה.

"לכל אורך שירותו הצבאי, גל שילב בין מקצועיות וחינוך לערכים. אין לי ספק שהוא יעשה זאת גם בתפקידו כמפקח הכללי של משטרת ישראל. ביחד עם שוטרי ישראל וסגל הפיקוד הבכיר והמנוסה, גל יקדם רפורמות חשובות לחיזוק הביטחון האישי של אזרחי ישראל ולשיפור באיכות חייהם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן