בעקבות המשך הירי: גם מחר אין לימודים בבאר שבע

אחרי שרקטת גראד נורתה הבוקר (ה') לבירת הנגב, בעירייה הוחלט שלא לסכן את חיי התלמידים ולהמשיך להשבית את מערכת החינוך בעיר

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

בעקבות ירי רקטת הגראד הבוקר (ה') לעבר באר שבע, שיורטה בידי מערכת כיפת ברזל, הוחלט בעירייה כי גם מחר לא יתקיימו הלימודים בכל מערכות החינוך בעיר.

קרא עוד:

[postim]

באר שבע מתייצבת בחזית

כזכור, אתמול הודיע ראש העיר רוביק דנילוביץ', על ביטול הלימודים היום וזאת למרות המלצת פיקוד העורף שכן להפעיל את מערכת החינוך. בעיריית באר שבע אמרו היום שירי הרקטה הבוקר מהרצועה המחיש כי ראש העיר צדק בהחלטתו לא לקיים לימודים תחת איומי רקטות ולכן גם מחר תושבת מערכת החינוך.

סמוך לשעה 10:45 נשמעה אזעקה בבאר שבע וזמן קצר לאחר מכן נשמע קול פיצוץ עמום. רקטת גראד יורטה על ידי סוללת כיפת ברזל שהוצבה באזור העיר. זוהי הצלחה נוספת לסוללה שנאלצת היום לפעול בתנאי מזג אוויר קשים של גשם וראות לקויה.

"אם יש טילים לא תהיה שגרה"

"אני לא מוכן לשגרת החירום הזו, חירום זה בעת מלחמה ושגרה היא שגרה", אמר ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', בראיון לגלי צה"ל הבוקר. "אנחנו זכאים לחיות בשקט ובשלווה כמו כל אדם בישראל. קיבלנו החלטה פשוטה ושקולה – אם יש טילים לא תהיה שגרה".

דנילוביץ' הוסיף כי הוא לא מתיימר להשיא עצות לראש הממשלה, לשר הביטחון או לרמטכ"ל. "אם המדינה תוכל לתת לנו שקט עם הסכם שלום – זה עדיף, אבל אם לא – היא חייבת למצוא לנו פתרון".

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, סיפר כי אין לימודים אבל השגרה בעיר רגילה לחלוטין. "ההחלטה לא לקיים לימודים הייתה נכונה, ורוב התושבים תומכים בה. בערים בהן יש לימודים – חלק גדול מההורים לא שולח את הילדים לבתי הספר ממילא. נתכנס שוב הערב ונקבל החלטה לגבי מחר, במידה ויהיה שקט – יהיו לימודים כרגיל".

רקטה על יד נתיבות

מוקדם יותר הבוקר נורתה רקטת גראד ממרכז רצועת עזה לעבר נתיבות והתפוצצה מחוץ לעיר, סמוך לבית ספר במועצה האזורית "שדות נגב". בניגוד לראשי הערים הגדולות באר שבע, אשקלון ואשדוד, החליט ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר לקיים היום את הלימודים כסדרם.

בעקבות נפילת הרקטה ליד בית הספר, הגיעו הורים ולקחו את ילדיהם הביתה, על אף שהלימודים מתנהלים כסדרם, על פי הנחיית פיקוד העורף.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן