ח"כ גפני ליועמ"ש: פתח בחקירה פלילית נגד בעלי מתחם 'שרונה מרקט'

יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני פנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לפתוח בחקירה כנגד בעלי המתחם שקנסו בעל חנות שלא פעל בשבת • חברת שרונה מרקט נכנעה ללחץ הציבורי והודיעה על ביטול הקנס • שר הכללה דרעי: “מדינת ישראל צריכה להחליט האם היא רוצה שכמדינה יהודית יעבדו בה שבעה ימים בשבוע”

יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני פנה היום במכתב ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין וקרא לו לפתוח בחקירה פלילית כנגד בעלי המתחם "שרונה מרקט" בתל אביב, על כך שקנסו בעלי חנויות שלא פעלו בשבת.

במכתבו כתב הרב גפני כי "התפרסם היום כי בעלי מתחם שרונה מרקט בת"א קונסים את מר רמי בר לב המנכ"ל והבעלים של רשת בתי הקפה "הנריס" היות והוא איננו פותח את עסקו בשבתות. החוק במדינת ישראל אוסר עבודה בימי מנוחה ואף אוסר על כפיה חילונית, שלא לדבר על האמירה הציבורית הנובעת מקנסות אלו, כי מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית מאפשרת ל"העניש" את מי שמבקש את הדבר האלמנטרי- היהודי לשמור שבת".

הרב גפני הוסיף וכתב כי "העובדה שמתפרסמת היום שמה ללעג את תדמית המדינה והחברה בישראל בארץ ובעולם. אני דורש כי תורה לפתוח בחקירה פלילית נגד בעלי "שרונה מרקט" בעקבות העבירה על החוק בפעילותם האמורה".

קרא עוד:
[postim]

הבוקר זכה הסיפור לתהודה לאחר שכלי התקשורת התוודעו לכך שעופר לייפרמן, אדם דתי המחזיק בזיכיון להפעלת מסעדה של רשת ארצית במתחם ‘שרונה’ בתל אביב, מקבל מדי חודש קנס בסך 3,500 שקלים מבעלי המתחם, בשל אי פתיחת העסק בשבת.

בעלי שרונה מרקט טוענים כי זכיין רשת הנרי׳ס הפר התחייבות ברורה עליה חתם עם הנהלת שרונה מרקט, ומשכך הוטל עליו קנס כמקובל בהפרת הסכמים מסוג אלה. הם מבקשים להבהיר כי הקנס אינו בגין אי עבודה בשבת אלא בגין הפרת ההסכם ותו לא. עם זאת, בשל המחאה הנרחבת החליטה הנהלת שרונה מרקט לבטל את הקנס.

בעקבות פרסום הדברים, זכה לייפרמן לתמיכה וחיזוק גם ממקומות מפתיעים. “המציאות שבה גורם מסחרי מנצל את כוחו, ומכריח אדם להפעיל עסק בשבת בניגוד לתפיסת עולמו ואמונתו – היא שערורייתית”, אומר לא אחר מאשר מיקי גיצין, חבר מועצת עיריית תל אביב מטעם ‘ישראל חופשית’ – תנועה שמאלנית רדיקלית ואנטי דתית, החותרת להפרדת הדת מהמדינה ולהשלטת החילוניות הליברלית על כל תחומי החיים.

שר הכלכלה אריה דרעי אמר במהלך מפגש עם כתבים בכנסת, כי “מדינת ישראל צריכה להחליט האם היא רוצה שכמדינה יהודית יעבדו בה שבעה ימים בשבוע”. לדבריו, במשרד הכלכלה שוקלים ברצינות את יוזמת החופש ביום ראשון, שקידם בעבר השר סילבן שלום, כך ששבוע העבודה יתקצר לחמישה ימים בלבד.

אילוסטרציה: נועם רבקין פנטון – פלאש 90

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *