אלמגור בדרישה: ​כינוס פגרה בכנסת ​על מעורבות מחבלים משוחררים בפיגועי טרור

"בכל פעם מתגלה מחבל משוחרר נוסף שחוזר לטרור. המערכת ניסתה להשתמש בתירוץ כי גילם המבוגר של המשוחררים ימנע בעדם מלפגע הן מסיבות ​גיל ו​בריאות ו​גם מפני שהבינו שזו לא הדרך​ ("גילו את האור"...)​ - אז טעו גם בזה", אומרים בארגון

בעקבות ניסיון רצח ​שני שוטרי מג״ב השבוע בידי מחבל ששוחרר לאחרונה – אותו מחבל שרצח את פרופסור מנחם שטרן הי"ד ליד מוזיאון ישראל בדרכו לאוניברסיטה, ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור', תובע לקיים כינוס פגרה מיוחד בכנסת בעניין מעורבותם של מחבלים ששוחררו בפיגועי טרור.

מאיר אינדור, יו״ר אלמגור, אומר כי ״אין ספק שמה שקרה השבוע, כמו גם בפיגועי טרור אחרים, מחייב את הדרג המדיני ומערכת הביטחון והמשפט לחשבון נפש. בכל פעם מתגלה מחבל משוחרר נוסף שחוזר לטרור. המערכת ניסתה להשתמש בתירוץ כי גילם המבוגר של המשוחררים ימנע בעדם מלפגע הן מסיבות ​גיל ו​בריאות ו​גם מפני שהבינו שזו לא הדרך​ ("גילו את האור"- כדברים ששמענו)​ – אז טעו גם בזה".

אינדור מסביר כי "המחבל שניסה לרצוח אתמול הוא בן 55. ​המחבל שרצח את נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד ופצע את רעייתו היה בן 45. ​דיון מיוחד בכנסת יתרום לתחילת תהליך ובדיקה מקיפה אותה אנו מבקשים לגבי שחרור מחבלים״.

קרא עוד:
[postim]

באלמגור התקיים דיון חירום שבסופו הוחלט לפתוח בקמפיין ארצי לגיוס כספים וכוח אדם ​לשם מאבק ממושך בשחרור המחבלים.

"למאבק יש ערך בטחוני מבצעי, מלבד הערך המוסרי. פחות מחבלים בחוץ – פחות פיגועים ויותר ישראלים חיים", אומר ד"ר אריה בכרך, אב שכול ומראשי אלמגור.

"כל שנעשה רחמן על האכזרים, לסוף נעשה אכזר על רחמנים"

יוסי צור, אב שכול ומהפעילים המרכזיים באלמגור, אומר בכאב: "במשך שנים של מאבק של פורום משפחות שכולות באלמגור נגד שחרור מחבלים צעקנו, התחננו וביקשנו – 'אל תשחררו מחבלים מורשעים, אל תוציאו רוצחים לרחובות'. לאורך השנים נתנו כל דימוי אפשרי – 'שמן למדורה', 'המרחם על רשעים סופו שיתאכזר לרחמנים', אבל לא שמעתם. והנה בסוף השבוע עוד ראיה, שמוכיחה כי שחרור המחבלים עולה לנו בחיי ישראלים״.

צור מוסיף: ״תמונתו של המחבל משער שכם עם הראיס אבו מאזן זכורות לנו מליל השחרור, הוא ישב בביתו, קיבל מענקים מהרש"פ והיה חופשי. מה הביא אותו לנסות לפגוע בלוחמי מג"ב בשער שכם? האם היותו שור מועד אינה ברורה כעת לכולם? יש כמוהו עוד מאות בשטח, מה יעשו אתם?!״.

CNa3Xg7WEAABPXwהמחבל שביצע את הפיגוע ביום רביעי בשער שכם, איברהים חליל סלאח,
עם אבו מאזן בליל שחרורו לפני כשנתיים

בשבוע הבא תתפרסם מטעם אלמגור עצומה פומבית, הקוראת לממשלת ישראל לפעול מידית היום ולהכריז על הצעדים הבאים:

  • אין יותר שחרור מחבלים ולא משנה באיזה נסיבות. חטיפות, תקיפות וניסיונות לשבש את החיים בישראל יגרמו לתגובה לא מידתית ולריסוק הגוף התוקף.
  • כל המחבלים המשוחררים מעסקת שליט והמחוות של המו"מ מהשנה האחרונה יוחזרו אחר כבוד לכלא לריצוי עונשם עד יומם האחרון. יש לראות בחטיפת הנערים הפרת חוזה מהותית של חמאס ומכיוון שכך מדינת ישראל אינה מחויבת אליו יותר. כל המחבלים מקומם בכלא.
  • החמרה מידית ואמתית של תנאי הכליאה של מחבלים בכלא, אין יותר תקשורת, ביקורים, לימודים ופינוקים. מהיום כלא זה כלא על כל המשתמע מכך.
  • מלחמה בטרור ללא פשרות, ביו"ש כמו גם בעזה. חדירה של מחבל, מנהרה, פצמ"ר או רקטה יביאו מיידית לכניסה של צה"ל וריסוק תשתית החמאס גם בעזה.

(צילום התמונה הראשית (ארכיון): הדס פרוש – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *