את מקומו של דנון במשרד המדע יתפוס השר אופיר אקוניס, אשר שימש עד כה כשר בלי תיק • בשבוע הבא צפויות להתקיים בכנסת השבעותיהם של השכל לתפקיד ח"כ וליצמן לתפקיד שר, לאחר שמינויו יאושר בממשלה ובכנסת

מינויו של דני דנון לתפקיד שגריר ישראל באו"ם פינה מספר תפקידים בהם שימש. אתמול, עם כניסתו לתוקף של כתב המינוי של דנון לאחר 48 שעות מעת החלטת הממשלה על כך, הופסקה באופן אוטומטי כהונתו בממשלה ובכנסת, בשל היותו עובד מדינה.

את מקומו של דנון בכנסת תפסה שרן השכל, אשר שובצה במקום ה-31 ברשימת הליכוד לכנסת ה-20. חברת הכנסת השכל, בת 31 ותושבת כפר סבא, נחשבת לכוכב עולה בקרב צעירי הליכוד והיא בעלת כישורים רטוריים בולטים. השבעתה תתקיים ככל הנראה בתחילת השבוע הבא.

עם אישורו בקריאה שנייה ושלישית של 'החוק הנורבגי', הצפוי להתרחש בתחילת כנס החורף של הכנסת, צפוי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, או שר אחר ממפלגת השלטון, להתפטר מהכנסת ולפנות את מקומו לאמיר אוחנה – מקום 32 ברשימת הליכוד.

קרא עוד:
[postim]

אתמול הודיע ראש הממשלה נתניהו, כי החליט למנות את השר בלי תיק אופיר אקוניס לתפקיד שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, במקומו של דני דנון. אקוניס ימשיך להחזיק באחריות על רשות השידור והרשות השנייה, אשר ניתנה לו עם הקמת הממשלה. המינוי יובא לאישור ביום שני הבא בממשלה וביום רביעי שלאחריו בכנסת, יחד עם מינויו של סגן השר יעקב ליצמן לשר הבריאות.

אקוניס אמר בתגובה למינוי כי הוא מודה לראש הממשלה על האמון. "אני גאה לעמוד בראש משרד שמהווה את קטר הצמיחה של התעשייה בישראל. ההישגים המדהימים ופורצי הדרך של ישראל בתחום המדע והטכנולוגיה הפכו לשם דבר בעולם והאתגר שעומד לפתחי הוא להמשיך לקדם ולעודד את החדשנות הטכנולוגית בישראל ולמנוע בריחת מוחות לחו"ל", הצהיר השר אקוניס.

דנון כיהן עד עתה גם כיו"ר מרכז הליכוד וכיו"ר הליכוד העולמי – תפקידים חשובים במוסדותיה הפנימיים של מפלגת השלטון. על שני התפקידים צפוי קרב מרובה ראשים בין מספר פוליטיקאים מהליכוד וייתכן שאפילו ראש הממשלה נתניהו ינסה את כוחו בהתמודדות לתפקיד יו"ר מרכז הליכוד.

(צילום: הדס פרוש – פלאש 90)