תקציר אירועי וחדשות סוף השבוע בארץ ובעולם: בפולין נמצאה הרכבת הנאצית המסתורית • המפכ"ל המיועד משיב מלחמה וטוען כי מעולם לא התנהלו נגדו חקירות • טורקיה הצטרפה לקואליציה הבינלאומית נגד דאעש • משטרת אוסטריה עצרה 3 חשודים במעורבות ב'משאית המוות' • נעצר חשוד בהנחת המטען בבנגקוק

בפולין נמצאה הרכבת הנאצית המסתורית: לאחר גל של שמועות בשבועיים האחרונים אודות מציאתה של 'רכבת הזהב' שהובילו הנאצים בשנת תש"ה מברסלאו (כיום ורוצלב) מערבה לכיוון גרמניה, הודיע שר התרבות של פולין כי הרכבת המשוריינת, שאורכה 100 מטרים, נמצאה במנהרה חבויה. לדבריו, תכולתה של הרכבת עדיין אינה ברורה וייתכן כי היא ממולכדת. על פי האגדות, ברכבת כמות עצומה של זהב, אבני חן וחפצי ערך, שניסו הנאצים להציל מהצבא האדום המתקרב.

המפכ"ל המיועד משיב מלחמה וטוען כי מעולם לא התנהלו נגדו חקירות: לאחר פרסומים לפיהם ה-FBI האמריקני ומדינה זרה נוספת מנהלים חקירות נגד תא"ל במיל' גל הירש בקשר לפעילות חברת הנשק 'דפנסיב שילד' שבבעלותו, מבהיר הירש כי הוא אינו מתכוון להסיר את מועמדותו לתפקיד המפכ"ל. לדבריו, "אין שום חקירות. מעולם לא פנו אליי. הכול סיפורי בדים של אנשים שלא רוצים שמישהו הגון וישר כפיים ינהל את המשטרה".

טורקיה הצטרפה לקואליציה הבינלאומית נגד דאעש: מטוסים של חיל האוויר הטורקי המריאו בשבת ותקפו מטרות טרור בסוריה. מוקדם יותר השבוע סיכמה הממשלה באנקרה עם ארה"ב כי כוחות הקואליציה יוכלו להשתמש בבסיסים הצבאיים במדינה. מדובר בהתפתחות חשובה ביותר במאבק בארגון הרצחני, משום שבגבולותיה ארוכים עם סוריה ועיראק, מתבצעת פעילות לוגיסטית ענפה וחיונית עבור דאעש.

משטרת אוסטריה עצרה 3 חשודים במעורבות ב'משאית המוות': מפקד המשטרה אמר כי על פי החשד, האחראים למעשה הם חברים ברשת הברחות בני אדם בולגרית-הונגרית. בתוך כך, מתבררים ממדיה של הזוועה – 71 גופות נמצאו בתא המטען של המשאית הנטושה. על פי המסמכים שנמצאו במקום, המתים הם ככל הנראה פליטים מסוריה. באסון נוסף בסוף השבוע, נהרגו לפחות 82 מהגרים בהתהפכות ספינה בדרכה מלוב לאיטליה, וככל הנראה המספר הסופי יהיה גבוה בהרבה.

נעצר חשוד בהנחת המטען בבנגקוק: העצור הוא אזרח טורקיה כבן 28, אשר נצפה במצלמות האבטחה כשהוא נמלט מזירת הפיגוע, בו נהרגו למעלה מ-20 בני אדם לפני כשבועיים. בדירתו נמצאו חומרים העשויים לשמש להכנת פצצות. "זה נראה כמו מי שאנחנו מחפשים אחריו", מסר דובר המשטרה הלאומית.