בהלה בבית הספר: כספית חומצתית נשפכה; 300 התלמידות פונו

9 תלמידות התלוננו על בחילות וצריבה בעיניים ונלקחו לבית החולים שערי צדק לבדיקות, כשמצבן מוגדר קל מאוד

בקבוקון ובו אבקת כספית חומצתית התהפך ונשפך היום בכיתה בבית הספר לבנות 'נתיב בתיה' ברחוב עזרא בירושלים. כוחות החירום הוזעקו למקום לאחר שמספר תלמידות התלוננו על בחילות וצריבה בעיניים, כתוצאה מחשיפה לחומר המסוכן.

ארבעה צוותי חומ"ס וניטור הוזנקו לבית ספר בעקבות דיווח על שפיכת כספית חמצנית (כספית אוקסיד mercury oxide מס׳ UN 1641) באחת הכיתות. מדובר בחומר רעיל ביותר המסוכן לשאיפה, בליעה, וכן למגע עם העור. 9 תלמידות כיתה ד' שהיו בכיתה חשו ברע, ופונו ע"י כוחות מד"א לבית החולים 'שערי צדק' בעיר, כשהן במצב קל מאוד.

ד"ר עפר מרין, סגן מנהל בית החולים שערי צדק ומנהל יחידת הטראומה: "לפני כחצי שעה הגיעו תשע בנות צעירות שנחשפו לפני כשעה לאיזשהו חומר בפעילות מעבדה. החומר הוא רעיל, החשיפה הייתה בכמות קטנה מאוד. הם הגיעו אלינו בסך הכול במצב קל, עם סימנים קלים של דרכי נשימה. כל הבנות במצב טוב, לא נשקפת סכנה לחייהן והן יהיו זקוקות למעקב של כמה שעות".

קרא עוד:
[postim]

אהרן גץ מתנדב איחוד הצלה סיפר: "יצאתי מהכולל בו אני לומד בסמיכות למקום עקב דיווח על מספר ילדות שנפגעו מחומר לא מזוהה בבית הספר. יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה הענקנו טיפול רפואי ראשוני לכעשרה ילדות שהתלוננו על צריבות בעיניים ובעיות נשימה ופונו להמשך בדיקות וקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק. כוחות גדולים של כיבוי אש ואיכות הסביבה פעלו בזירה לבדיקת הנסיבות ולנטרול החומר הרעיל".

הצוותים החלו בסריקות וניטור של החומר ובמקביל פינו את כל תלמידות בית הספר עד לסיום הטיפול באירוע. בשל חשש כי החומר התפזר באוויר הוחלט על סגירת בית הספר עד לסיום בדיקה יסודית שתאשר כי אין חומר מסוכן במבנה.

רשף משנה איתן צליח, מפקד כוחות החומ"ס בכבאות והצלה ירושלים, מסר כי הממצאים הועברו למשטרת ישראל ולמשרד להגנת הסביבה כדי שיבדקו איך הגיע חומר כל כך מסוכן לידיהן של תלמידות בית הספר.

CN-UEy-UEAANLmY

642486110921698640360no

CN-SAuRUsAA5GRu

CN-UD_nVAAQliyw

שפיכת כספית בבית הספר אור בתיה. צילום כבאות והצלה ירושלים 2

(צילומים: כבאות והצלה ירושלים)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *