תחל שנה: שורה של מינויים חדשים בשירות הציבורי

המינויים הבולטים שאושרו: מארק רגב לשגריר בבריטניה, דני דיין לשגריר בברזיל ושאול מרידור למנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • צפו: אליהו קרויזר בן ה-5 באמירת קדיש

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

הממשלה אישרה שורה של מינויים חדשים בשירות הדיפלומטי ובצמרת השירות הציבורי.

מארק רגב, יועץ ראש הממשלה לתקשורת זרה, מונה לשגריר ישראל בבריטניה; דני דיין, ראש מועצת יש"ע לשעבר, מונה לשגריר ישראל בברזיל; צבי אבינר-ופני מונה לשגריר ישראל בסלובקיה; מיכאל ברודסקי מונה לשגריר ישראל לקזחסטן ושגריר לא תושב לקירגיזסטן; אליהו בן טורה מונה לשגריר לא תושב לרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, לרפובליקה של קונגו, לרפובליקה של גאבון ולרפובליקה של מדקסקר

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המכהן גם כשר החוץ, החליט גם על מינוי קונסולים נוספים ואישור מינוים יובא אל הממשלה בקרוב: עמיקם לוי מונה לקונסול כללי בשנגחאי, סין; ליאור חייט מונה לקונסול כללי במיאמי, ארה"ב; יעל השביט מונתה לקונסול כללי בבנגלור, הודו.

נתניהו אמר כי "המינוי של השגרירים הוא חשוב למדיניות החוץ של ישראל. המשימה העליונה של כל שגריר היא היכולת להשפיע על דעת הקהל – זה מה שמבדיל בין שגרירים טובים לשגרירים בינוניים".

קרא עוד:
[postim]

בנוסף, הממשלה אישרה פה אחד את מינויו של שאול מרידור לתפקיד מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים.

מרידור כיהן בשורה ארוכה של תפקידים באגף התקציבים במשרד האוצר החל משנת 2002 ועד לסוף שנת 2013. בתפקידו האחרון באוצר, כיהן מרידור כסגן הממונה על התקציבים האחראי על תחומי התשתיות (אנרגיה, מים, תחבורה וחקלאות). בין היתר ניהל מרידור, תחת שר האוצר דאז ושר התשתיות כיום, יובל שטייניץ, את עבודת ועדת ששינסקי וקידם רפורמות בתחום משק החשמל והגז.

בתפקידו האחרון שימש  כמנכ"ל חברת גרינרג'י אנרגיות מתחדשות בע"מ. מרידור סיים לימודי תואר ראשון באוניברסיטה העברית בתוכנית המצטיינים בתחומי הפילוסופיה, הכלכלה ומדעי המדינה.

במשרד להגנת הסביבה, החליף אתמול​ ישראל דנציגר את דוד לפלר בתפקיד מנכ"ל המשרד. דנציגר הוא יזם ומנכ"ל חברות היי-טק בעברו, פעיל בעמותות וארגונים חברתיים וממייסדי מפלגת כולנו, אשר נציגה, אבי גבאי, מכהן כשר להגנת הסביבה.

Gabbay-new-ceoהשר גבאי עם המנכ"ל היוצא לפלר והמנכ"ל הנכנס דנציגר

דוד לפלר סיים את תפקידו כמנכ"ל המשרד לאחר כשנתיים בתפקיד. השר להגנת הסביבה, אבי גבאי: "אני מבקש להודות לדוד לפלר על השירות המצוין ועל הסיוע הרב והיעיל שנתן לי. מדובר במנכ"ל מנוסה מאד שדאג שהמשרד ימשיך לפעול באופן מיטבי גם למשך תקופה ארוכה ללא שר. ישראל דנציגר, כמוני, לא בא מעולם הסביבה אלא מעולם הניהול ואני משוכנע ששילוב בין מנהל מקצועי לבין אנשי סביבה סופר מקצועיים ישדרג את יכולות המשרד".

(צילומים: מרים אלסטר ונתי שוחט  – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן