נתניהו המריא ללונדון: "אירופה צריכה לתמוך בישראל, לא ללחוץ ולא לתקוף"

"אנחנו מוכנים לפעול יחד עם אירופה באפריקה ובמקומות אחרים כדי להילחם באסלאם הקיצוני, אבל זה מחייב שינוי של גישה, השינוי הזה ייקח זמן אבל אנחנו ניישם אותו", אמר ראש הממשלה עם עלייתו למטוס • נתניהו יקיים בלונדון סדרה של פגישות מדיניות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המריא בשעות לפני הצהריים לביקור רשמי בלונדון, בירת בריטניה.

נתניהו אמר עם עלייתו למטוס: "אני יוצא עכשיו לפגישה עם ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון. זה בא בהמשך לעשרות שיחות שהיו לי מאז הבחירות עם ראשי ממשלה, עם נשיאים, עם שרי חוץ מעשרות מדינות, שיחות ופגישות, לרבות פגישות עם ראש ממשלת איטליה, ועם מנהיגי ליטא והאיחוד האירופי אתמול.

"בשיחות האלה אני מסביר דבר אחד" – אמר ראש הממשלה – "אירופה צריכה לתמוך בישראל. לא ללחוץ על ישראל, לא לתקוף את ישראל – אלא לתמוך בישראל, שהיא המגן האמתי היחיד שיש לאירופה במזרח התיכון נגד האסלאם הקיצוני הגואה".

קרא עוד:
[postim]

נתניהו הבהיר כי "אנחנו מוכנים לפעול יחד עם אירופה באפריקה ובמקומות אחרים כדי להילחם באסלאם הקיצוני, אבל זה מחייב שינוי של גישה, השינוי הזה ייקח זמן אבל אנחנו ניישם אותו. זה יהיה אחד ממוקדי השיחות שלי עם דיוויד קמרון".

.נתניהו וקמרון בפתח דאונינג 10 (צילומי ארכיון: עמוס בן-גרשום - לע"מ)

ראש הממשלה הוסיף כי "הדבר השני הוא שאנחנו צריכים, הוא להילחם באסלאם הקיצוני לא רק בגבולותינו, כפי שאנחנו עושים, אלא גם בתוך שטחנו. ברגע שאחזור, אקיים פגישת סיכום לפגישה שכבר קיימתי בעניין תגבור כוחות, הגברת האכיפה, עונשי מינימום, פיצוץ בתי מחבלים מתאבדים וצעדים אחרים שאנחנו נחושים לעשות כנגד כל מי שמנסה לפגוע בנו מכאן, מתוך הארץ. המדיניות שלי היא אפס סובלנות לטרור, וכך נעשה".

במהלך הביקור הממלכתי, ייפגש נתניהו עם ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון וידון עמו ביחסים המדיניים, האסטרטגיים והבילטרליים ובאתגרים המשותפים בתחומי הביטחון, הכלכלה והסייבר. בנוסף, ייפגש במהלך ביקורו עם חברי פרלמנט בריטים ועם מנהיגי הקהילה היהודית. שני ראשי הממשלה נפגשו לאחרונה במהלך ביקור קמרון בישראל לפני כשנה וחצי ומאז הספיקו השניים לעבור בהצלחה מפתיעה מערכת בחירות סוערת.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו