אלכסנדר לבלוביץ', תושב ירושלים בן 64, נרצח במתקפת אבנים ליד שכונת ארנונה בדרום-מזרח העיר • ההתפרעויות בבירה, שהחלו בבוקר ערב החג, נמשכו בעוצמה רבה לאורך שני ימי ראש השנה, כשהמוקד המרכזי הוא הר הבית

שנת תשע"ו החלה בסימן של הסלמה משמעותית במצב הביטחוני בירושלים. אלכסנדר לבלוביץ', יהודי תושב ירושלים בן 64, נרצח בליל א' של ראש השנה כתוצאה מיידוי אבנים.

לבלוביץ' חלף ברכבו ליד שכונת ארנונה בדרום-מזרח העיר, כשהותקף באבנים. המתקפה גרמה לו לאירוע לבבי וכתוצאה מכך הוא הוא סטה מנתיבו אל תעלה בצד הדרך, התנגש בעמוד תאורה ונפצע באורח קשה. אתמול בבוקר נפטר מפצעיו בבית החולים.

ההתפרעויות שהחלו בבוקר ערב החג בהר הבית, נמשכו לאורך שני ימי ראש השנה בכל רחבי מזרח ירושלים, כשהמוקד המרכזי והנפיץ ביותר מוסיף להיות הר הבית. היום נפצע יהודי באורח קל מזריקת אבנים בשכונת סילוואן ונער בן 16 נעצר לאחר שיידה אבנים לעבר לוחמי מג"ב בהר הזיתים.

קרא עוד:
[postim]

הלילה התבצרו עשרות צעירים ערבים רעולי פנים בהר הבית. הם הקימו מתרסים, אגרו כמויות גדולות של אבנים ובקבוקי תבערה והתקיפו בעוצמה את כוחות המשטרה שבאו לפנותם. חמישה שוטרים נפצעו קל ושני חשודים בלבד נעצרו.

שר הביטחון, משה יעלון, אמר בצאת החג כי "המאבק בטרור העממי, הכולל בין היתר יידויי אבנים, השלכת בקבוקי תבערה וניסיונות לשבש את הסדר הציבורי, מחייב אותנו למאבק נחוש וחסר פשרות, הן במישור המבצעי והמודיעיני והן במישור המשפטי. כך אנו עושים, ונוסיף ונעשה זאת בכל האמצעים העומדים לרשותנו.

"המצב בו נפגע ביטחונם של אזרחי ישראל, בעיקר באזור ירושלים ויהודה ושומרון, כתוצאה מיידויי האבנים, הוא בלתי נסבל מבחינתנו.

"לא נאפשר לכל גורם שהוא, בין אם עושה זאת על דעת עצמו כתוצאה מהסתה ובין אם עושה זאת באופן מאורגן, לשבש את שגרת החיים במדינת ישראל. נמשיך לרדוף אחר המפגעים ונניח עליהם את ידנו, ונוסיף לנהוג באפס סובלנות כלפי מי שמאיים על ביטחונם של אזרחי ישראל, חיילי צה"ל ושוטרי משטרת ישראל ומשמר הגבול".

(צילום ארכיון: מועמר עוואד – פלאש 90)