ברקת: "על העולם לבקר את המתפרעים בירושלים, ולא את שומרי הביטחון"

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ומנכ"ל משרד החוץ דורי גולד, קיימו תדרוך לעיתונאים זרים בלשכת העיתונות הממשלתית: "ישראל נחושה להגן על הסטטוס קוו השורר בירושלים" • מנכ"ל משרד החוץ אמר כי פעילות המתפרעים אינה נובעת מיוזמה מקומית בלבד, אלא קשורה בקשר הדוק לפעילות הטרור הממוסדת במזרח התיכון
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

על רקע האירועים הביטחוניים בירושלים, קיימו היום (ה') ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ומנכ"ל משרד החוץ דורי גולד, תדרוך מיוחד לעיתונאים זרים בלשכת העיתונות הממשלתית.

גולד ציין במהלך דבריו כי ישראל נחושה להגן על הסטטוס קוו השורר בירושלים, וכי קבוצה של מתפרעים קיצוניים, אשר מאיימים על חופש הביטוי וחופש התנועה בהר הבית, תזכה לתגובה מצד ישראל אשר תעשה כל שביכולתה להגן על זכויות אלו. "אלו מקומות קדושים ולא מקומות של מאבק ומלחמה" הדגיש גולד.

ברקת הוסיף במהלך מסיבת העיתונאים כי מטרתו "היא לפתוח את ירושלים ולאפשר לאנשים, שוחרי שלום מכל הדתות, להגיע ולבקר בה. על כן, ממשלת ישראל אינה תרשה ואינה תסבול, באופן דומה לכל מדינה בעולם המערבי, אלימות בקרבה".

קרא עוד:
[postim]

במהלך התדרוך הבהירו ברקת וגולד שוב ושוב כי "ישראל מחויבת לשמירת הסטטוס קוו, חופש הדת והביטחון בירושלים", ובשם כך לא ייתנו לקיצוניים להפר את החופש הניתן לכל הדתות.

בהתייחסו לשאלה שנגעה ליחסה של ישראל לביקורת העולמית המופנית נגדה כאשר היא נוקטת בשימוש בנשק חי, השיב ברקת כי "על העולם לבקר את המתפרעים אשר נוהגים באלימות מתוך כוונה "להלהיט את השטח", ולא לבקר את אלו המנסים לשמור על הביטחון של האזור כולו".

גולד הוסיף וציין כי יש לשים לב שפעילות המתפרעים אינה נובעת מיוזמה מקומית בלבד, אלא קשורה בקשר הדוק לפעילות הטרור הממוסדת במזרח התיכון, וכי ישראל מחויבת לפעול נגד אלו המאיימים על בטחונה ובטחון כל אלו המצויים בשטחה.

מסיבת העיתונאים התקיימה על רקע התגברות ההתפרעויות בהר הבית וניסיונות פגיעה באזרחים חפים מפשע בבירה, באמצעות יידויי אבנים, בקבוקי תבערה, ירי זיקוקים ואמצעים נוספים. בשיאם של האירועים מת בראש השנה אלכסנדר לבלוביץ', בן 64 מירושלים, לאחר שנפגע קשה בפיגוע זריקת האבנים לעבר רכבו.

בעקבות המצב, כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום שלישי דיון חרום בנוכחות הצמרת הביטחונית והמשפטית בישראל, ובמסגרתו הוחלט להחמיר את הצעדים במספר תחומים: בחינת שינוי הוראות פתיחה באש, קביעת עונשי מינימום לעברות אלה והטלת קנסות גבוהים על קטינים והוריהם שמבצעים עבירות אלה.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן