בגלל התיאום הביטחוני: הפגנות אלימות בגדה נגד אבו-מאזן

צעירים פלסטינים יידו אבנים לעבר מבנה המודיעין המסכל של הרשות בבית לחם ולאחר מכן יצאו בשיירה חמושה ברחובות העיר • "מנגנוני הביטחון של אבו-מאזן משתמשים בנשק כלפי העם הפלסטיני", אמרו המפגינים, אשר כינו את אבו-מאזן "בוגד" ו"אויב"

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

לא רק כוחות הביטחון של ישראל נאלצים להתמודד בימים האחרונים עם גל האלימות הפלסטיני. בבית לחם התרחשו הלילה עימותים קשים בין מפגינים צעירים למנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית, בשל המשך התיאום הביטחוני עם ישראל, במסגרתו גם נעצרים מבוקשים כדי למנוע פיגועים.

העימותים בבית לחם באים לאחר סדרה של הפגנות בשומרון – בערים שכם וג'נין. ההפגנה הלילה החלה במחנה הפליטים דהיישה בבית לחם, הידוע כמעוז קיצוניות וחממת טרור. המפגינים כינו את אבו-מאזן "בוגד" ודרשו להפסיק את דיכוי התסיסה נגד ישראל.

קרא עוד:
[postim]

קבוצה גדולה של צעירים פלסטינים התגודדו מול מטה המודיעין המסכל של הרשות בעיר והחלו ליידות אבנים לעבר הבניין. בתגובה יצאו השוטרים והחלו לבצע מעצרים ואחד מהם אף השתמש בירי חי לעבר המפגינים. לא היו נפגעים.

מאוחר יותר התלהטו הרוחות עוד וקבוצה של חמושים מ'גדודי חללי אל-אקצה' יצאה לרחוב כדי להפגין את כוחה. "מנגנוני הביטחון של אבו מאזן משתמשים בנשק כלפי העם הפלסטיני, ומי שמשתמש בנשק כלפי עמנו הוא אויב ואנחנו נשיב נגדו מלחמה", נאמר בהודעה.

בתוך כך, הבוקר הפגינו אלפי תלמידי בתי הספר בעיר הערבית סכנין שבגליל, נגד מה שהם כינו "ניסיונות ההשתלטות היהודיים על הר הבית". התלמידים, שיצאו בצורה מאורגנת מטעם בתי הספר, הניפו דגלי פלסטין וקראו "אל-אקצה בסכנה, אל תפגעו במסגד שלנו".

(אילוסטרציה: עיסאם רימאווי – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן