ארדן הסיר את מועמדותו של גל הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה

הסיבה: התמשכות הבדיקה המשפטית בענייני טענות למעשים בלתי חוקיים שבוצעו על ידי חברת הנשק שבבעלותו • נתניהו: "גל הירש הוא האיש הנכון לתפקיד המפכ"ל - כך אז חשבתי וכך אני חושב גם היום, אלא שתהליך המינויים אצלנו הוא קשה, מתמשך, פוגעני וללא ספק ראוי לבחינה מחודשת"

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, פנה הערב אל תא"ל (במיל') גל הירש, שיועד על ידו למלא את תפקיד מפכ"ל המשטרה, והודיע לו כי בשלך התמשכות הבדיקות והחקירות בעניינו הוא נאלץ להסיר את מועמדותו לתפקיד.

לפני חודש בדיוק הטיל ארדן פצצה, כאשר דילג מעל ראשיהם של הניצבים המועמדים למפכ"לות והודיע כי ימנה את הירש לתפקיד היוקרתי. “גל הירש הוא קצין מצטיין ומוערך אשר הוביל שינויים ורפורמות בכל יחידה עליה פיקד. אני משוכנע שגל הוא המועמד המתאים ביותר בעת הזו להוביל את השינוי הנדרש במשטרת ישראל ולחיזוק האמון בה", אמר ארדן.

לאחר ההודעה על המינוי המפתיע, צצו לפתע טענות אודות מעשים בלתי חוקיים לכאורה שביצעה חברת הנשק של הירש, 'דיפנסיב שילד', בגיאורגיה ובקזחסטן. היועץ המשפטי לממשלה נכנס לתמונה והחל בבדיקה מעמיקה של החומרים הרבים שהגיעו אליו ובד בבד הודיע כי הבדיקה תימשך חודשים ארוכים.

קרא עוד:
[postim]

הפרשייה הלכה והסתבכה ובשל העיכוב הבלתי נגמר, הסכימו ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר ארדן לבטל את מועמדותו של הירש לתפקיד. המועמדים המובילים כעת הם ממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו; מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם הלוי; מפקד המחוז הצפוני, ניצב זוהר דביר; מפקד אגף החקירות והמודיעין לשעבר, ניצב בדימוס יואב סגלוביץ'; וגם שני קצינים בכירים בצה"ל: מפקד פיקוד הדרום, אלוף סמי תורג'מן וקודמו באותו התפקיד – מפקד פיקוד העומק, אלוף טל רוסו.

נתניהו: "אין לי ספק שעוד נשמע רבות על גל הירש"

ראש הממשלה נתניהו פרסם הערב הודעה, בה הוא מביע את צערו על העוול שנגרם להירש: "לפני כחודש נבחר תת אלוף במילואים גל הירש על ידי השר לביטחון פנים גלעד ארדן כמועמדו לתפקיד מפכ"ל משטרת ישראל.

"הבעתי את שביעות רצוני מן המינוי ואת הערכתי הגדולה למועמד – איש רב זכויות בעשייה לביטחון המדינה. גל הירש הוא האיש הנכון לתפקיד המפכ"ל – כך אז חשבתי וכך אני חושב גם היום, אלא שתהליך המינויים אצלנו הוא קשה, מתמשך, פוגעני וללא ספק ראוי לבחינה מחודשת.

"כבר חודש ימים ששמו הטוב של גל הירש נפגע חדשות לבקרים. ועל מה? על כך שהסכים לעזוב עשייה מוצלחת ולהתייצב למשימה לאומית מאתגרת וחשובה לכל אזרחי המדינה. הוא הסכים ללא היסוס וראו מה אירע: לשון הרע והשמצות. לא כך ראוי לנהוג במי שנכון להקריב את מיטב שנותיו, מרצו וכשרונו למען מדינת ישראל.

"הזמן המתמשך והעובדה שלא ניתן לקבל מסגרת זמנים קצובה למה שמכונה אצלנו 'תהליך בדיקה', גרם לכך שהשר לביטחון הפנים פנה אל תא"ל במילואים הירש – שהיה עודו נחוש ונכון לבצע המשימה, על אף הנזק הגדול שנגרם לו ולמשפחתו – והודיע לו שבשל כך הוא נאלץ לבקשו להסיר את מועמדותו.

"אין לי ספק שעוד נשמע רבות על גל הירש, הייתי רוצה שעם ישראל עוד יפיק תועלת מכישוריו, ניסיונו ויכולותיו" – דברי נתניהו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו