הותר לפרסום: השלכת הרימון לעבר הישיבה ביפו – אירוע טרור

לפני כשלושה שבועות תועד רוכב אופנוע כשהוא משליך רימון הלם לעבר בניין ישיבת 'שירת משה' ביפו • המחבל נעצר מספר ימים לאחר ניסיון הפיגוע והיום הוסר איסור הפרסום והוגש נגדו כתב אישום, הכולל סעיף של "פגיעה בקבוצה דתית ממניע גזעני"

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

בפעילות משותפת לצוות חקירה מיוחד במרחב יפתח ושרות הביטחון הכללי, פוענח אירוע השלכת רימון לעבר מבנה ישיבת ההסדר 'שירת משה' ברחוב טולוז ביפו ונקבע כי מדובר בפיגוע טרור על רקע לאומני.

לפני כשלושה שבועות, הגיע אלמוני רכוב על אופנוע ליד בניין הישיבה. הוא השליך רימון הלם לעבר המבנה, אך בחסדי שמים הרימון לא התפוצץ. המחבל נמלט מהמקום תוך כדי שהוא מאבד שליטה על האופנוע ומתנגש בכלי רכב חונים. כל ההתרחשות תועדה במצלמות אבטחה.

לאחר ניסיון הפיגוע אמר מנהל הישיבה, חנן הכסטר, כי הוא מאמין שלא מדובר באירוע על רקע לאומני: "היחסים בין התושבים בשכונה הם יחסים של כבוד הדדי וסיוע, השכנים היהודים והערבים כאחד. המקרה הזה הוא חריג ושייך למישור הפלילי, אנחנו משוכנעים שהמשטרה תדע לטפל היטב במקרה".

קרא עוד:
[postim]

הבוקר הותר לפרסום כי במסגרת פעילות החקירה המשטרתית, נעצר בסמוך למועד האירוע חאפז קונדוס (57), ערבי תושב יפו אשר היה כלוא בעבר במשך 28 שנים(!) בגין עברות ביטחוניות, עד לשחרורו ב-2012. הבוקר הוגש נגדו כתב אישום, הכולל סעיפים חמורים של החזקת נשק ונשיאתו, איומים בנסיבות מחמירות ופגיעה בקבוצה דתית ממניע גזעני.

בחקירתו הודה קונדוס כי זרק את רימון ההלם לעבר הישיבה במחאה על המאמצים "לייהד את יפו" ובמטרה להפחיד את "המתנחלים" מהישיבה ולגרום להם "לשבת בשקט". במסגרת חקירתו אף שחזר את המעשה.

מפקד מרחב יפתח, ניצב משנה דוד גז, שיבח את פעולת חוקרי המשטרה ושיתוף הפעולה עם שרות הביטחון הכללי שהביא לפיענוח המהיר. נצ"מ גז הדגיש כי "מדובר באירוע חמור בעל נפיצות גבוהה אשר עלול היה לפגוע פגיעה משמעותית בדו הקיום שאנו עמלים לשמר ביפו. במעצר הזה, כמו גם בפעולות נוספות שמשטרת מרחב יפתח מקיימת בשטח, אנו מעבירים מסר חד משמעי לכל מי שינסה לפגוע בדו קיום, ערבים או יהודים, אנו נדע להגיע אליו ונמצה עמו את הדין".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell