בן הנרצח בפיגוע בר"ה שב לזירה והאשים: "הטרור הפך לחלק מהתרבות פה"

ניר לבלוביץ', בנו של אלכסנדר הי"ד, ביקר לראשונה בזירת פיגוע האבנים בה נהרג אביו ואמר את הדברים הקשים לתא הכתבים הזרים • נציגי התקשורת ביקרו גם בחלקת קברים מחוללת בהר הזיתים, ופגשו דמויות משני צדי המתרס במסגרת סיור מיוחד של לע"מ
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

הקו הדק המפריד בין שכונותיה המערביות והמזרחיות של ירושלים הינו ההפך הגמור מהמורכבות הקיימת בשטח, הפרות סדר והתפרעויות הפכו לאחרונה למנת יומם של הירושלמים, והם מספקים כותרות ראשיות בתדירות גבוהה מהרגיל.

בערב השנה החדש קיבלה העיר תזכורת כואבת לכך שהמציאות הזו גם הורגת, עם פיגוע האבנים בו נהרג אלכסנדר לבלוביץ' ז"ל. התקופה המורכבת מציבה בפני הרשויות, העיר והמדינה כולה אתגרים חדשים ומעלה למציאות היום-יומית אתגרים חדשים-ישנים.

גם התקשורת הזרה ערה מאוד למתרחש, ומתעדת את הנעשה, אך לא תמיד נחשפים הכתבים למלוא התמונה. נוכח כך הוציאה היום (ה'), לשכת העיתונות הממשלתית, סיור מיוחד בהשתתפות כארבעים עיתונאים זרים, באזור קו התפר הירושלמי, במסגרתו ביקרו העיתונאים בנקודות רגישות במזרח העיר, ופגשו דמויות מפתח מלב ההתרחשויות.

את הסיור ליווה לירון דרעי, מנהל רובע דרום- מזרח בעיריית ירושלים, שהוביל את המשתפים לנקודות החיכוך העיקריות בשכונות ארנונה וארמון הנציב. הנקודה הראשונה הייתה הכביש בו נהרג אלכסנדר לבלוביץ', כתוצאה מזריקת אבנים, כשאל המקום הגיעו שלושת ילדיו, להם זה היה ביקור ראשון במקום מאז הפיגוע.

קרא עוד:
[postim]

בהמשך ביקרו הכתבים בנקודת המפגש בין שכונת ארמון הנציב וג'בל מוכבר, הם נוכחו לראות עד כמה השכונות צמודות, וביקרו בבית שספג בתקופה האחרונה 15 בקבוקי תבערה, בשל קרבתו לשכונה הערבית, ואף שוחחו עם אחד מדיירי המקום.

יו"ר הועד הקהילתי של שכונת צור באהר, ד"ר רמאדן דבש, פגש את העיתונאים, ושיתף אותם בקשיים איתם מתמודדים תושבי השכונות הלא-יהודיות בתקופות אלה של הפרות סדר וברצון של רוב האוכלוסייה, למצוא פתרון לחיים שקטים יותר.

את חלקו האחרון של הסיור ליווה אחראי הביטחון של שכונת מעלה זיתים, ג'וש וונדר, אשר הוביל את המשתתפים לחלקה האפגנית בבית העלמין היהודי הגדול בעולם, בהר הזיתים, שמצבות בה נותצו והוצתו. בהר הזיתים קבורים למעלה מ-100,000 איש, חלקם אישים מרכזיים מתקופות שונות בהיסטוריה היהודית.

את הסיור חתם, דובר משטרת ישראל לתקשורת הזרה, רב פקד מיקי רוזנפלד, שסיפר לכתבים הזרים על התמודדות המשטרתית עם הפרות הסדר בירושלים ובמקומות הקדושים בפרט, ועל המדיניות הברורה שמאפשרת לכל אדם לממש את זכותו במקומות הקדושים לדתו, תוך אפס סובלנות לאלימות.

(אילוסטרציה: הדס פרוש -פלאש 90)

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. לכאורה בית הקברות הגדול בעולם הוא בגרמניה בברלין "שוורצוואזנה" היער השחור. יש בו הרבה למעלה מ 100 אלף קברים.
  בלי קשר בוודאי על חשיבות והשוואת המקומות. אבל בפרטים חייבים לדייק.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן