נוסעים לבקר בירושלים? נהגי הרכבת הקלה פתחו בשביתת פתע

הרכבת הקלה בירושלים הושבתה הבוקר לחלוטין באופן פתאומי, דווקא ביום בו צפויים להגיע לעיר עשרות אלפי מבקרים • משרד התחבורה הורה לחברת אגד לתגבר את קווי האוטובוסים הפועלים בעיר, כדי לנסות להתגבר על נזקי השביתה
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • אם לתינוק בן חודש: " משה שילה רעב ואין לי כסף לקנות לו נוטרולין"

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

"שביתה פראית" – כך מכנים בחברת 'סיטיפס' את מה שקורה הבוקר ברכבת הקלה בירושלים, אותה היא מנהלת. הבוקר התחיל כשיותר משליש מהנהגים הודיעו לפתע כי הם "חולים" ובתוך זמן קצר התפתחה 'השביתה האיטלקית' להשבתה מוחלטת של קווי הרכבת.

השביתה בכלי התחבורה היעיל ביותר בירושלים, עשויה לגרום לקשיים משמעותיים בהגעה ממקום למקום בתוך העיר, דווקא ביום בו צפויים להגיע עשרות אלפי מבקרים, המקיימים את זכר העלייה לרגל בתפילה בכותל המערבי, מקבילים את פני רבותיהם בחג ומסיירים באתרים הרבים – בעיקר בעיר העתיקה.

קרא עוד:
[postim]

מהנהלת 'סיטיפס' נמסר כי "אנו מצרים על התנהגותו חסרת האחריות והמאורגנת של הוועד, שבחר לפגוע בשירות הניתן לנוסעים ולשבש את שגרת חייהם דווקא בימי החג תוך הפרת פסק הדין האזורי לעבודה, וכן על אוזלת היד של ההסתדרות שלא מפעילה את סמכותה החוקית ולא פועלת להפסקת הפעילות הבלתי חוקית של הנהגים כלפי הציבור. הנהלת הרכבת תפעל באמצעים העומדים לרשותה במטרה למנוע את השיבושים לרבות פנייה לבית הדין לעבודה. בנוסף, פנינו למשרד התחבורה והעירייה בבקשה לתגבור תנועת האוטובוסים בעיר".

משרד התחבורה הורה לחברת אגד לתגבר את קווי האוטובוסים הפועלים בעיר, כדי לנסות להתגבר על נזקי השביתה ולמנוע ככל הניתן הפרעה לאירועי החג. הקווים 20, 21, 23, 24, 27, ו-29, ימשיכו עד התחנה המרכזית במקום עד הר הרצל; מפסגת זאב ומגבעת התחמושת פועלים קווי שירות סדירים לכיוון מרכז העיר וקווים נוספים יתוגברו כפי הצורך.

(צילום ארכיון: הדס פרוש – פלאש 90)

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן