תקציר אירועי וחדשות השבת בארץ ובעולם: 'גורמים בסביבת נתניהו' תוקפים הערב בחריפות 'חלק משרי הממשלה', או בעברית - נתניהו זועם על בנט • רוסיה 'מציעה' לארצות הברית להימנע מפעילות חופפת בסוריה • פגישה בין מזכיר המדינה קרי לראש הממשלה נתניהו • פצועה מירי תועה בבנימין

'גורמים בסביבת נתניהו' תוקפים הערב בחריפות 'חלק משרי הממשלה', או בעברית – נתניהו זועם על בנט: "הטענה כאילו מפקדי וחיילי צה״ל אינם מקבלים את הגיבוי הראוי מקוממת ושקרית. נמאס מהניצול הציני של הפיגוע הנורא על ידי שרים בממשלה כדי להפיק רווחים פוליטיים ולהעלות הצעות שכבר מתבצעות ממילא על ידי מערכת הביטחון, בהנחיית ראש הממשלה ושר הביטחון", אמרו אנשי נתניהו. השר בנט פרסם בליל הפיגוע בו נרצחו בני הזוג הנקין הי"ד רשימת דרישות ביטחוניות.

רוסיה 'מציעה' לארצות הברית להימנע מפעילות חופפת בסוריה: בכיר במטה הכללי במוסקבה אמר לעיתונאים כי כדאי לחיל האוויר האמריקני שלא לפעול באזורים בהם פועלים הכוחות הרוסים נגד המורדים. בתגובה לטענות הנשיא אובמה על כך שהרוסים תוקפים גם מורדים מתונים פרו-מערביים, אמר הבכיר כי "האמריקנים אמרו לנו במהלך דיונים כי אין באזורים האלה אלא טרוריסטים בלבד". בימים האחרונים ביצעו הרוסים לפחות 60 גיחות טיסה בשמי סוריה ולטענתם פגעו בכ-50 יעדי דאעש.

פגישה בין מזכיר המדינה קרי לראש הממשלה נתניהו: השניים נפגשו ביום שישי, במסגרת ביקורו של ראש הממשלה בניו יורק, בו נשא נאום בעצרת הכללית של האו"ם. "אני שמח שיש לנו הזדמנות לשוחח, ואני מביע שוב לא רק את תנחומינו אלא גם את גינויינו לאלימות הזו שאין לה מקום", אמר קרי. "זה מה שמביא אותי היום לדבר אתך על האלימות. אתה יודע את זה כי אתה חי עם זה בכל יום. אני חושב שיש דרכים לשתף פעולה, לנקוט בצעדים בונים שיכולים לטפל בכך. אנו שותפים לאבל שלכם".

פצועה מירי תועה בבנימין: נערה כבת 16 נפצעה הלילה ברגלה באורח קל, בעת שישנה בסוכה מחוץ לביתה ביישוב כוכב השחר שבבנימין. מקור הפגיעה הוא ככל הנראה ירי תועה ואין חשש לפיגוע על רקע לאומני.

(צילום ארכיון: חיים הורנשטיין – POOL)