ברקת ביקר ב'סוכת השומרון' מול בית ראה"מ: "החולשה של נתניהו בשומרון מחלחלת לירושלים"

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, שהקים בערב שבת את סוכת המחאה, אמר כי "אותו טרור שמשתולל היום בשומרון, משתולל היום גם בירושלים" • ראש העיר ירושלים ניר ברקת וחבר המועצה משה ליאון, ביקרו במקום והביעו תמיכתם במחאה

"וַיֵּשֶׁב מִקֶּדֶם לָעִיר וַיַּעַשׂ לוֹ שָׁם סֻכָּה וַיֵּשֶׁב תַּחְתֶּיהָ בַּצֵּל עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה מַה יִּהְיֶה בָּעִיר". (יונה ד, ה).

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, הודיע בתום הלווייתם של בני הזוג הנקין כי הוא פותח ב'שביתת שבת' מול בית ראש הממשלה וכי לא יחזור לביתו עד למילוי דרישותיו. דגן הקים במקום סוכה ללא דפנות וסכך המסמלת את תחושת חוסר הביטחון של תושבי המועצה.

"לא נשתוק ולא נעבור לסדר היום" הצהיר דגן, וקבל על כך שבמקום להגיב בעוצמה ובגאווה, "הממשלה ממשיכה לקבל החלטות מפלות ופוגעניות שכל תכליתן היא לעצור את מפעל ההתיישבות, למרר את חיי המתיישבים, החלטות שמשדרות לאוייבנו מסר ברור של חולשה ואולי אף גרוע מכך ומתירות את דמינו.

קרא עוד:
[postim]

ראש מועצת שומרון הודיע כי קבע את מושבו בירושלים מול בית ראש הממשלה. "כאן קברנו את מתינו וכאן נשאר. כל זמן שיידרש. עד שראש הממשלה יכיר בזכויותיהם של תושבי יהודה ושומרון – לחיות ולהתפתח ויקבל על עצמו לתת תשובה ציונית הולמת לרצח הנורא הזה: בנייה וביטחון!".

דגן פירט את דרישותיו: בטחון אמיתי לחיי היהודים ביהודה ושומרון. בכבישים ובישובים. הפסקת ההפקרות הבטחונית. הקמת ישוב חדש, ואישור תכניות בניה ותבע"ות לישובים באזור הרצח.

"זה המינימום שאני מצפה מראש הממשלה לעשות. ובכך גם יוכיח לערבים שהוא לא רק מדבר יפה אלא גם נחוש לדאוג לעתיד העם היהודי בארץ ישראל. העברתי לראש הממשלה את הדרישות שלנו. ואני לא אזוז מכאן עד שהן ימולאו לטובת עם ישראל כולו.

עם צאת השבת והיוודע דבר הפיגוע הנורא בו נהרגו עוד שני יהודים בדרכם לכותל המערבי, אמר דגן כי "הפיגוע שקרה הערב ממחיש יותר מכל את הצורך למעשים קונקרטיים מצד הממשלה"

לדבריו, החולשה של ראש הממשלה נתניהו בשומרון מתבטאת באותה מידה בירושלים. "אני הגעתי לכאן לאחר ההלוויה עם כיסא פלסטיק ומיטת שדה ואני לא מתכוון לחזור הביתה עד שאוכל לתת תשובות ברורות לתושבים שלי. אני מייצג את מדינת ישראל מולם והיום אני עומד חסר אונים. מדינת ישראל צריכה להתעשת. אנחנו לא נזוז מפה עד שראש הממשלה לא יקרא לנו וייתן תשובות ברורות ומעשיות להפקרות שמתחוללת במדינה מול הטרור הרצחני".

דגן קרא לתושבי ירושלים להצטרף לסוכת המחאה, וקיבל חיזוק משמעותי מראש העיר ירושלים ניר ברקת ומחבר מועצת העיר משה ליאון שבאו לבקר בסוכתו ולהביע את תמיכתם בדרישה להחמרת הענישה ובנקיטת צעדים משמעותיים שישפרו את בטחון האזרחים.

(צילום: יונתן זינדל – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן