מאות נפגעים פלסטינים בעימותים; רקטות לעוטף עזה • כל חדשות החג

תקציר אירועי וחדשות החג בארץ ובעולם: שני נערים פלסטינים נהרגו ולפחות 500 נפצעו בעימותים בימים האחרונים • גם בדרום לא שקט - שתי רקטות שוגרו לעבר יישובי עוטף עזה • נתניהו נחת בארץ ומיהר לכנס את הקבינט המדיני-ביטחוני • פעוט נפצע קשה מנפילה מגובה בבני ברק • הערב הותר לפרסום – נעצרו רוצחי בני הזוג הנקין

שני נערים פלסטינים נהרגו ולפחות 500 נפצעו בעימותים בימים האחרונים: כך על פי נתוני הסהר האדום הפלסטיני, המסכמים את ההתפרעויות הקשות בכל רחבי השטחים בשלושת הימים האחרונים – מליל שבת חול המועד ועד מוצאי שמחת תורה. אמש נהרג צעיר כבן 18 במחסום ניצני עוז ליד טול כרם, בהפגנה בה השליכו פעילי חמאס בקבוקי תבערה לעבר החיילים. היום בצהריים נהרג נער כבן 13 מירי 'רוגר' במחנה הפליטים עאידה בבית לחם.

גם בדרום לא שקט – שתי רקטות שוגרו לעבר יישובי עוטף עזה: בליל החג, בשעה 23:06, נשמעו אזעקות 'צבע אדום' בקיבוץ נחל עוז שבמועצה האזורית שער הנגב ובקיבוץ הדתי עלומים שבמועצה האזורית שדות נגב (מרחב התרעה 224). מבדיקה של צה"ל התברר כי עוד קודם לאזעקה נורתה רקטה אשר לא הפעילה את מערכת ההתרעה ונפלה בשטח פתוח באזור, ואילו הרקטה שגרמה לאזעקה נפלה בשטח הרצועה. בתגובה תקף צה"ל הלילה מטרות טרור בעזה.

נתניהו נחת בארץ ומיהר לכנס את הקבינט המדיני-ביטחוני: בתום הדיון הבהול שנערך אתמול, אמר ראש הממשלה כי "אנחנו מנהלים מלחמת חורמה נגד הטרור הפלסטיני" וסיפר כי הוחלט על שורה של צעדים נוספים כדי למנוע טרור וכדי להרתיע ולהעניש את המפגעים. "הצעדים הללו כוללים בין השאר זירוז הריסת בתים של מחבלים, הרחבת מעצרים מנהליים של פורעים, תגבור נוסף של כוחות בירושלים וביהודה ושומרון והרחקת מסיתים ממתחמי העיר העתיקה והר הבית".

פעוט נפצע קשה מנפילה מגובה בבני ברק: המקרה המצער אירע עם צאת החג, ברחוב קדושת יום טוב בעיר. הילד – כבן שלוש בלבד – נפל מגובה של כשלושה מטרים ופונה על ידי אמבולנס של מד"א לבית החולים שיבא בתל השומר, כשהוא סובל מחבלת ראש קשה, מורדם ומונשם.

הערב הותר לפרסום – נעצרו רוצחי בני הזוג הנקין: שירות הביטחון הכללי עצר את מבצעי פיגוע הרצח הנורא בליל שישי בשבוע שעבר, בו נרצחו איתם ונעמה הנקין לעיני ארבעת ילדיהם, בירי מטווח קצר, בעת שנסעו בין איתמר לאלון מורה. בחוליה 5 מחבלים, אשר נעצרו בפשיטת צה"ל ושב"כ על העיר שכם בליל שבת, כיממה בלבד לאחר הרצח. כעת מתברר כי הסיבה שלא פגעו בילדים אינה כי 'ריחמו' עליהם, אלא מדובר בנס גלוי – אחד המחבלים נפגע בטעות מאש חברו ועל כן הם מיהרו לעזוב את הזירה.

(צילום: פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *