הערב הותר לפרסום כי נעצרו רוצחיהם של בני הזוג איתם ונעמה הנקין הי"ד, בפיגוע הירי בליל שישי האחרון • בחקירתם התברר כי הם וידאו הריגה בשני הנרצחים מטווח אפס, אולם הסיבה המדהימה לכך שהותירו את הילדים בחיים אינה מידת הרחמים שהתעוררה בהם • כל הפרטים

הערב הותר ‫‏לפרסום כי לאחר מאמץ מודיעיני ומבצעי לאיתור המעורבים בפיגוע הירי בליל שישי האחרון בסמוך לאיתמר, במהלכו נרצחו איתם ונעמה הנקין הי"ד בעת שנסעו ברכבם עם ארבעת ילדיהם – נעצרו על ידי שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל, חברי החוליה אשר ביצעו את הפיגוע.

עוד בליל הרצח, הביעו המעורבים בחקירתו את תדהמתם על כך שהרוצחים שירו בשני ההורים מטווח אפס, בחרו להותיר בחיים את ארבעת הילדים שישבו במושב האחורי. מקרב הפלסטינים נשמעה הטענה כי זו הוכחה ל'הומאניות' הרוצחים, אשר פגעו רק ב"שני חיילי המילואים" ולא נגעו לרעה בילדים, אולם כעת מתבררת הסיבה האמתית והמדהימה, שהיא לא פחות מנס גלוי – אחד המחבלים נפגע מירי חברו וזה מה שגרם לחוליה לעזוב את המקום במהירות.

מעצרם של חברי החוליה התרחש כיממה לאחר ביצוע הפיגוע והוא התאפשר בזכות פעילות מודיעינית ומבצעית משותפת לשב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל. העצורים הועברו לחקירת השב"כ והודו במעורבותם בפיגוע בו נרצחו בני הזוג הנקין הי"ד.

קרא עוד:
[postim]

במסגרת החקירות בשב"כ עד כה, עולה כי החוליה אשר משתייכת לתנועת החמאס בשכם מנתה 5 פעילים אשר לכל אחד מהם תפקיד מוגדר – פעיל אחד פתח ציר, שלושה ביצעו את הפיגוע בפועל ומחבל נוסף שלא השתתף בפיגוע, שימש כמפקד החוליה. כמו כן נעצרו 5 חשודים נוספים כסייענים של החוליה.

חברי החוליה מסרו בחקירתם כי בערב ביצעו שניים מחברי החוליה נסיעה בציר בו מומש הפיגוע ובחרו את הנקודה בה יבצעו את הירי. לאחר מכן אספו את יתר חברי החוליה, כאשר אחד מהם יצא לבצע פתיחת ציר.

עם קבלת האישור לכך שהציר 'נקי', יצאה חוליית הירי לנסיעה, זיהתה את רכבם של משפחת הנקין וביצעה לעברם ירי. לאחר עצירת הרכב, שני חברי החוליה ירדו מרכבם וביצעו ירי נוסף, מטווח קרוב מאוד לעבר יושבי הרכב ו'ווידאו הריגה' בשני בני הזוג.

תוך כדי ירי זה נורה בטעות אחד המחבלים בידו על ידי חברו, ואקדח שהיה ברשות נפל ונותר בשטח. אקדח זה נתפס על ידי כוחות הביטחון. לאחר ביצוע הפיגוע נמלטו מהמקום אל העיר שכם.

בנוסף מסרו חברי החוליה כי היו מעורבים בשבועות האחרונים בשני פיגועי ירי ללא נפגעים – בפיגוע לעבר רכב ישראלי בסמוך לכניסה לקדומים (ליד צומת ג'ית שבשומרון) באמצע חודש אלול, נפגע רכבו של רונן אדרי, תושב שבי שומרון, ממספר קליעים. בחסדי שמים לא היו באירוע זה נפגעים בנפש. פיגוע נוסף בוצע אף הוא באזור. חקירתם של חברי החוליה בעיצומה.

(צילום: יונתן זינדל – פלאש 90)