רבים הביעו הבוקר את פליאתם לנוכח האבסורד הבלתי נתפס: כדי שיבוצעו הריסות הבתים, אשר מטרתן להרתיע מחבלים נוספים מביצוע מעשים דומים - היה צורך לחכות עד שכך יקרה בפועל ויהודים נוספים הי"ד יאבדו את חייהם?!

לאחר דיון והחלטה בקבינט המדיני ביטחוני, הרסו הלילה כוחות חיל הנדסה של צה"ל בסיוע צוותים של משטרת ישראל את בתיהם של המחבלים מחמד נאיף ג'אעביס ואבו ג'מיל ג'סאן בן מחמד שבירושלים. בנוסף, נאטם הערב ביתו של המחבל מועתז אברהים ח'ליל חג'אזי שבירושלים.

בתי המחבלים אושרו להריסה מיד לאחר הפיגועים שביצעו לפני כשנה. עתירות שהוגשו לבג"ץ משכו במעט את האישורים הסופיים, אולם גם הם ניתנו כבר בחורף תשע"ה ומשום מה (משום מה?) לא מומשו עד כה. רבים הביעו הבוקר את פליאתם לנוכח האבסורד הבלתי נתפס: כדי שיבוצעו הריסות הבתים, אשר מטרתן להרתיע מחבלים נוספים מביצוע מעשים דומים – היה צורך לחכות עד שכך יקרה בפועל ויהודים נוספים הי"ד יאבדו את חייהם?!

64721146941199640360no

בית המחבל מחמד נאיף ג'אעביס נהרס בעקבות הפיגוע שביצע באב תשע"ד בירושלים, בו דרס אזרחים ישראליים באמצעות דחפור באתר בנייה, ליד כיכר זוועהיל בעיר. ג'אעביס רצח את ר' אברהם וולס הי"ד ופצע שבעה אזרחים נוספים, עד שחוסל במקום על ידי שוטרי משטרת ישראל.

קרא עוד:
[postim]

בית המחבל אבו ג'מיל ג'סאן בן מחמד נהרס בעקבות הטבח הנורא בבית הכנסת 'קהילת בני תורה' בהר נוף, שביצע בחשוון תשע"ה, אותו ביצע יחד עם המחבל אבו ג'מל עודי בן אעבד. השניים פתחו באש לעבר המתפללים ותקפו אותם באמצעות גרזנים. במהלך הפיגוע נרצחו ארבעה מתפללים, ר' משה טברסקי, ר' קלמן לוין, ר' אברהם שמואל גולדברג ור' אריה קופינסקי, הי"ד. בנוסף, נרצח מאש המחבלים שוטר משטרת ישראל, רב-סמל מתקדם זידאן סייף, אשר באומץ לבו ניסה להשיב אש כדי למנוע את המשך הפגיעה במתפללים החפים מפשע. שני המחבלים חוסלו במהלך חילופי האש בזירת הפיגוע על-ידי שוטרי משטרת ישראל.

64720690993162640360no

חדר בביתו של המחבל מועתז אברהים ח'ליל חג'אזי, נאטם בעקבות פיגוע שביצע באותו החודש בירושלים, במהלכו ניסה להתנקש בחייו של פעיל הימין יהודה גליק בעת שיצא ממרכז מורשת בגין שבירושלים. גליק, שנפצע קשה מאוד ולאחר מכן התאושש והחלים בנס, נחשב לאחד הלוחמים הגדולים למען קיומן של תפילות יהודים בהר הבית (בניגוד לדעת גדולי הדור) ולכן היה מטרה חשובה בעיני הקיצוניים האסלאמיים. חיג'אזי נורה למוות בידי כוח הימ"מ אשר ניסה לעוצרו, מספר שעות לאחר ניסיון ההתנקשות.

64721152990100640360no

CQm2IU2U8AAng2U

CQm2IjNVEAAXz5J