"דין רחוב הגיא בעיר העתיקה כדין אבן גבירול בת״א" אמר השר בנט בביקורו בעיר העתיקה • יו"ר הבית היהודי אמר כי סיעתו תוודא ותפקח כי מגמת שינוי הכיוון תמומש על מנת שתחושת הביטחון תחזור לתושבי ישראל

סיעת הבית היהודי התכנסה לישיבה מיוחדת בעיר העתיקה בירושלים. בפתח הישיבה קיבלו החכים תדרוך ממאיר טל קב"ט העיר העתיקה שסיפר על המצב הקשה בשבועות האחרונים, על יריקות, בקבוקי תבערה אבנים והטרדות שחווים התושבים באופן קבוע.

השר בנט הגיע למקום הפיגוע ואמר: "באתי לעיר העתיקה כדי להיות עם התושבים ופגשתי תושבים נחושים עם ביטחון אבל גם עם תחושה קשה של היעדר ביטחון בסמטאות וברחובות. אנחנו פה באנו לומר לתושבי העיר העתיקה אנחנו אתכם! אנחנו נחזיר את הביטחון לעיר העתיקה, אנחנו נחזיר את הביטחון למדינת ישראל!

"יותר מוקדם היום, אבו מאזן פרסם קריאה לשחרור המחבלים הכלואים בישראל. אבו מאזן שעומד יחד עם התנועה האסלאמית בראש ההסתה בעניין הר הבית ובכלל קורא לשחרר מחבלים רוצחים מהכלא. אני אומר לו באופן ברור – שכח מזה. זה לא יקרה. יותר לא משחררים מחבלים מהכלא הישראלי.

קרא עוד:
[postim]

"אנחנו בתחילת שינוי כיוון, אנחנו נמצאים פה ברחוב הגיא בעיר העתיקה, והעיקרון שמנחה אותנו זה דין רחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים כדין אבן גבירול בתל אביב. החלת החוק והריבונות צריכה להיות פה זהה להחלת החוק ברחובות תל אביב. לא יריקות, לא צעקות, לא הטרדות, לא זריקות אבנים ולא בקבוקי תבערה. מדיניות של אפס סובלנות.

"אנחנו פה בשביל שבחודשים הקרובים נוודא, נפקח, נלחץ שהדברים יתממשו כדי להחזיר את הביטחון לתושבי ישראל".